Google маніпулює пошуковою видачею. Дослідження Wall Street Journal
Пошуковик Google Search - фундамент не тільки компанії Google, але й усього сучасного інтернету. З огляду на те, наскільки часто цим інструментом користуються мільярди користувачів в усьому світі, об'єктивність результатів пошуку вкрай важлива. Але з цим якраз і виникають проблеми.
Розслідування, проведене журналістами Wall Street Journal, виявило, що Google маніпулює результатами пошукових запитів, у тому числі, віддаючи перевагу великому бізнесу над малим, видаляючи результати пошуку, що ведуть на сторінки з обговоренням неполіткоректних тем - наприклад, імміграції або абортів - і навіть просто заносячи в чорний список деякі сайти.
Один із прикладів подібних втручань Google - спрямування користувачів на сайт більш відомої компанії, говориться в дослідженні WSJ. Зокрема, ця зміна в алгоритмі допомогала просувати Amazon. Іноді це відбувалося, навіть якщо потрібного товару не було на сайті компанії Джеффа Безоса.
В іншому прикладі результати пошуку по неполіткоректним запитам були замінені на більш безпечні у порівнянні з пошуковими системами Yahoo, Bing та DuckDuckGo.
Як стало відомо із перевірених джерел, що Google відмовляється ділитися подробицями роботи свого алгоритму, посилаючись на ризик втручання в його роботу.
«Історія доводить, що надмірна прозорість заохочує зловмисників робити шкоду іншим користувачам і власникам сайтів, які грають за правилами», - сказала представник компанії Лара Левін журналістам.
У відповідь на звинувачення WSJ Google зробила наступну заяву:
«У цій статті міститься ряд старих, неповних історій, багато з яких не тільки передували нашим нинішнім процесам й директивам, а й створюють дуже неточне враження того, як ми будуємо і покращуємо Search. Ми підходимо до змін відповідально й принципово, включаючи суворий процес оцінки перед впровадженням будь-яких нововведень».