Голова КОДА у Вишгороді відвідав будмайданчики, де споруджуються освітні заклади
Михайло Бно-Айріян з’ясовував обґрунтованість вартості об’єктів, а також позапланово побував у харчоблоці дитсадка
У програмі робочого візиту нового голови Київської облдержадміністрації Михайла Бно-Айріяна до Вишгорода не було традиційної для таких приїздів «зустрічі з активом», тобто кількагодинної наради з керівництвом. Візит був коротким і цільовим: очільник області поцікавився станом будівництва двох інфраструктурних об’єктів – спорудження нового корпусу спеціалізованої школи «Сузір’я», та нового дитсадка у місті. Нині школи Вишгорода переповнені, діти навчаються у дві зміни, кількість паралельних класів щороку збільшується, і якщо не докласти зусиль до зміни ситуації, то паралелі можуть включати увесь алфавіт. Із садками теж стан справ не райдужний, ті, що є, не забезпечують потреби міста. Приватні садочки не рятують ситуацію насамперед тому, що не всім по кишені, та й з тих, що є садочками деякі можна назвати лише умовно – вони працюють як «розвивалки».
То ж важливість об’єктів, які будуються, для міста беззаперечна. Але якою ціною? Ось саме ціною питання, точніше, вартістю спорудження, й цікавився новий очільник області. Сто мільйонів гривень на добудову нового корпусу школи? Звідки взялась така сума? Наскільки вона виправдана? Він обговорював на будмайданчику з в.о. голови Вишгородської РДА Олексієм Данчиним та іншими посадовцями районного й обласного рівня ці питання, гортаючи документи. «Ми подивимося всі кошториси. Однозначно сто мільйонів – це нікуди не годиться. Бо коли будується нова школа – це одне, а коли вона діюча, і просто добудовується корпус, то вона не може коштувати таких грошей. Ми будемо вирішувати це питання, сто мільйонів не буде», відповів Михайло Бно-Айріян на запитання журналістів, разом з тим погоджуючись, що новий корпус потрібен, і не треба зволікати із його спорудженням.
Втім, він розвантажить школу лише тимчасово, адже поруч з нею будується багатоповерховий житловий комплекс «Ярославичі», і тільки з нього, за попередніми даними, у школу попроситься не одна сотня учнів-новачків. На запитання очільника області про те, чи брав забудовник участь у фінансуванні спорудження нового корпусу, міський голова Вишгорода Олексій Момот відповів, що не лише не брав, а цьому забудовнику ще й місто заборгувало, бо сума коштів, яку вклав забудовник у забезпечення інфраструктури – прокладання комунікацій до ЖК тощо перевищила ті 4%, які він мав вкласти як пайову участь у розвиток міста.
Відвідавши будівельний майданчик, де зводиться коштом міського бюджету новий дитсадок, голова КОДА також поцікавився його вартістю та темпами робіт. І був здивований, що нині роботи тимчасово зупинені, кошторис зріс з понад 40 мільйонів гривень, які закладались кілька років тому на будівництво, до понад 90 мільйонів, а нинішню експертизу кошторису віддано приватній фірмі. Та й навіщо було проектувати триповерховий дитсадочок, спорудження якого є тривалим у часі, чи не простіше було б обмежитись меншою кількістю поверхів, але зробити це швидше? – запитав голова КОДА. Ще його здивували слова керівника будівництва про те, що, складаючи кошторис, він орієнтується на ринкову ціну будівництва, а не на державні, затверджені Мінрегіоном стандарти спорудження таких об’єктів.
«Це гроші міста, вони за це несуть відповідальність, у тому числі й політичну. Але місто знаходиться в області, а я очільник області. Для мене теж важливо, щоб діти не чекали по 4 роки, поки садочок збудують, щоб він не став довгобудом. Тому я домовився про дві речі з міським головою. Перше – ми розблокуємо будівництво з наступного тижня, у них є кошти на рахунках. Друге – вони роблять державну експертизу будівництва. І третє – ми сьогодні публічно запитаємо у людей, навіть у соціальних мережах – скільки може коштували типовий дитсадочок на 150 дітей»,- підсумував відвідини будмайданчика Михайло Бно-Айріян.
Втім, загальне враження – що очільник області сподівається на те, що влада району і області зверне увагу на всі зауваження, які прозвучали, і надалі встановиться плідна співпраця по всій вертикалі влади.
На цьому програма візиту Михайла Бно-Айріян у Вишгород мала б завершитись, але громадський активіст Владислав Дулапчий попросив його відвідати ще один об’єкт: дитячий садочок «Чебурашка», де, за його словами, персонал харчоблоку працює у складних умовах. Як з’ясувалось, тут готують їжу для вихованців відразу двох вишгородських садків – «Чебурашка» і «Ластівка». Нібито нове приміщення, але то тут, то там на стелі видно незашиті дроти, працівники скаржаться, що тут уже почав розвиватись грибок, а ще – там, де готують гарячі страви для «Ластівки»… зовсім немає витяжки. До того ж, не зрозуміло, чи це приміщення, у якому харчоблок запрацював з 1 вересня минулого року, здане в експлуатацію. На зауваження, що не можна працювати у не зданій будівлі, працівники садочка відповіли: «А як можна було не працювати, коли 300 дітей треба було годувати». Втім вони самі підказали й вихід із ситуації: з 1 серпня «Чебурашка» місяць не працюватиме, то ж за цей час можна ліквідувати всі недоробки.