Новини
Бровари

Голова броварської "Духовності": "Важливо запровадити християнську етику в школах..."


Новим головою духовної ради міста Бровари у 2020 році був обраний о.Іван Бобик, який є священником церкви Святителя Тарасія Константинопольського (ПЦУ).

Отець Іван родом з Львівської області, має вищу богословську та світську освіту, закінчив аспірантуру. Дружина працює вчителем, разом виховують донечку.

Отець Іван Бобик (ПЦУ)

О.Іван, розкажіть про історію церкви, яку очолюєте…
Храм у Броварах, на цьому місці існував 4 століття тому. Як і більшість храмів був зруйнований комуністами у 1936 році. У 2015 році на тому ж місці був збудований храм на честь Святителя Тарасія, патріарха Константинопольського. Новозбудований храм знаходиться у парку імені Т.Г.Шевченка. Великий український поет та художник, Тарас Шевченко, неодноразово бував у Броварах, а також в 1861році під час його останньої путі, процесія з його тілом зупинялась в цьому місці. Сьогодні при нашому храмі діє недільна школа для дітей та дорослих.

Що спонукало Вас обрати в житті шлях священника?
Бажання стати священником виникло у мене ще у дитинстві. Навпроти мого будинку знаходився храм, до якого я завжди ходив з родиною. Я відчував щось глибоке і духовне… Прагнув бути ближче до священника, став прислужником в храмі. Намагався не пропускати жодної Літургії! Тому я вирішив іти вчитися у вищий духовний заклад. Однак сприймаю священство - не як професію, а як служіння Богу і ближньому.

Чому попри служіння в церкві Ви вирішили працювати викладачем в навчальному закладі?
Пройшов час, коли люди масово йшли у храми. Тому в 21 столітті ми повинні іти до людей. Наша місія не повинна обмежуватися стінами храму, а ми повинні використовувати всі можливості, щоб донести людям Боже Слово. Я отримав духовну освіту в Київській Православній Богословській Академії, а світську - в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова за спеціальністю «Історія». Наразі читаю курси релігієзнавство та філософія в університетському коледжі «Україна» в Броварах.

Яка на Вашу думку, роль «Духовності» в житті міста?
На зорі зародження Київської Русі князі паралельно утверджували духовність та розвиток держави. Україна була охрещена, але до кінця не просвічена. На сучасному етапі важливо розвивати любов до ближнього, бо Ісус Христос казав: "З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою" (Ін. 13:35). Передусім важливо сприяти єдності християн міста та просвітницькій роботі - навчання Божим істинам жителів міста.

Молитовний сніданок у Броварській міськраді

Що особливого Ви б хотіли реалізувати для громади міста на посаді голови «Духовності»?
Хочу продовжити і посилити традицію молитовних сніданків, особливо для вчителів та керівників освіти. Важливо організовувати круглі столи по сімейній проблематиці та впровадженні християнської етики в школах. На мою думку варто вивчати передовий досвід інших регіонів України та впроваджувати його тут.

Які фактори впливають на зростання моральності та доброчесності містян? Що треба зробити, щоб рівень чесності і праведності зростав?
Я вважаю, щоб рівень доброчесності зростав - потрібне «якісне зростання» парафіяльного життя. Саме церква є тим місцем, де людина може змінитися. Можна багато теоретично говорити про християнство, але дух християнства ми можемо відчути через життя у громаді. Тому, окрім Літургій, наша церква проводить недільну школу для дітей та дорослих, а також відбувається щире спілкування з чаюванням і духовна підтримка кожного члена нашої громади. Люди міняються під час таких щирих духовних спілкувань.

Під час молитовного сніданку

Яка Ваша улюблена книга з Біблії? Як порадите броварчанам її вивчати?
Обов'язком кожного практикуючого християнина є читати Біблію. З біблійних книг мені найбільше до вподоби Послання апостола Павла. Раджу всім щодня читати Біблію для натхнення та розуміння Волі Божої. Адже бути християнином - це постійно навчатися та діяти.

Що сприяє розбудові міжконфесійних відносин та релігійному миру та свободі в громаді?
Обмін досвідом, відкритість та спілкування, повага один до одного та любов Христова.