Московський патріархат це їхній останній шанс захистити кремлівську агентуру, - Микита Потураєв
Ця ініціатива дозволить блокувати діяльність тих організацій, які підпорядковані державі-агресору або поширюють ворожу пропаганду.
Про це громадську ініціативу “Голка” проінформував Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв (“Слуги народу”).
Які б там не були заяви лобістів Московського патріархату, ніхто не зупинить ідею, час якої настав. У проєкті не йдеться про обмеження віросповідання чи демократичних стандартів. Коли лобісти Кремля заявляють про те, що через це Україна опиниться без міжнародної допомоги — це блеф. Вони розуміють, що це їхній останній шанс захистити кремлівську агентуру. Наголошую, що мова не лише про Московський патріархат, а про будь-які організації, які підпорядковуються державі-агресору. Якщо у статуті релігійної громади немає і слова про зв’язок з Кремлем, але на службі здійснюється реальна підривна діяльність, — громадяни можуть звернутися до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. Ті виносять припис, і якщо така діяльність не припиняється протягом 30 днів — Держслужба звертається до суду, щоб заборонити таку діяльність, - зазначив Микита Потураєв
народний депутат (Слуга народу), Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Звісно, що не вся фракція пратії влади буде підтримувати цю ініціативу оскільки там є лобісти московського патріархату. Зокрема Євгеній Брагар, як стало відомо “Голці” із власних джерел у провладній фракції, називав законопроєкт “дискриминационным” і таким, що спричинить “возмущение мирового сообщества”. Але, як твердять “слуги”, віцеспікер Олександр Корнієнко вважає, що законопроєкт не треба відправляти на Венеційську комісію, бо з ЄС треба погоджувати лише ті закони, які можуть стосуватися спільного правового поля з ЄС.
Джерело у фракції “Слуга народу” повідомило, що в УПЦ (МП) наразі є помірковане крило священиків, яке між собою обговорює ідею створення нової церкви:
“Можуть створити окрему церкву, не пов’язану канонічними зв’язками з Кирилом і РПЦ. Вони не хочуть, аби їх асоціювали з тими, хто справді є зрадниками України в середовищі УПЦ (МП) і з тими, хто закутавшись в ряси, оголошує екзистенційну війну українському народу. Тому такі процеси цілком реальні.”
Що стосується групи “За майбутнє”, то голова цієї групи Тарас Батенко теж запевнив, що його депутати голосуватимуть “за”. У пресслужбі “Батьківщини” також кажуть, що підтримували проєкт у першому читанні і будуть підтримувати й в другому.
Найближчим часом на погоджувальній нараді формуватимуть порядок денний для сесії Верховної Ради і тут ключову роль відіграє голова фракції Слуга народу Давид Арахамія. Саме від нього залежить, чи потрапить це питання на розгляд тоді, коли у сесійній залі буде максимальна кількість депутатів. У першому читанні він законопроєкт підтримав і голосував “за”.
Що стосується Служби безпеки України, то тут зазначають, що станом на березень місяць вже відкрито понад 80 кримінальних проваджень, які стосуються цих “священослужителів” і оголошено 37 підозр і вже є 23 судові вироки. Понад 200 клірикам РПЦ заборонили в’їзд в Україну. Санкції запроваджені щодо 17 функціонерів УПЦ (МП), 23 керівників РПЦ, у тому числі патріарха Кирила (Михайла Гундяєва) та митрополита псковського Тихона.
Першоджерело за посиланням.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.