Новини
Екологія
Повітря
Новини світу

Глобальне потепління можна зупинити, якщо годувати корів рожевими водоростями


Червоні водорості Asparagopsis taxiformis можуть допомогти планеті, вважають вчені.

Присутність парникових газів в атмосфері призводить до появи парникового ефекту, що несе неминучі наслідки для клімату. Основним парниковим газом Землі є водяна пара (понад 60%), але крім нього в атмосферу потрапляють вуглекислий газ, метан і озон. Людство намагається знизити їх вироблення: так, для зменшення обсягу озону необхідно скоротити промислові та транспортні викиди. А у випадку з метаном потрібно переглядати принципи сільського господарства, оскільки його головними джерелами є травна ферментація у худоби, рисівництво і горіння біомаси.

Як повідомлялося раніше, сільське господарство – одне з основних джерел парникових газів і найбільша жертва змін клімату, провокує погодні катастрофи і саме ж від них страждає.

Велика рогата худоба забруднює атмосферу метаном в процесі відрижки. Парниковий газ утворюється в рубці – першому з чотирьох відділів шлунка тварини, де перетравлюються жорсткі, багаті клітковиною продукти. Якщо змінити раціон на більш здоровий – поживні речовини продовжать засвоюватися, але шкідливі викиди будуть виключені або хоча б мінімізовані. У пошуках такої їжі вчені звернули увагу на водорості. Виявилося, що їх додавання до звичайної трави може скоротити викиди метану коровами в середньому на 20%.

Продовживши дослідження, австралійські фахівці знайшли найефективніші водорості – Asparagopsis taxiformis, які відносяться до класу флорідеевих водоростей. Вони містять хімічні речовини, які зменшують кількість мікроорганізмів в шлунку корови і майже повністю нейтралізують дію кишкових ферментів. Всього лише 2%-ва добавка до звичайних кормів зменшує викиди метану на 99%.

Кілька разів перевіривши цей висновок, вчені поставили нове завдання: яким чином можна налагодити масове виробництво рослини, яке зустрічається тільки в декількох теплих акваторіях планети. І поки відомо лише одне – A. taxiformis може зіграти життєво важливу роль в боротьбі з глобальним потеплінням.