Генпрокуратура відмовилась відкривати кримінальне провадження проти нардепа-кнопкодава: ЧЕСНО
Причина може бути у дружніх стосунках кнопкодава з Арсеном Аваковим. Рух ЧЕСНО подає до суду.
Про це повідомили на сайті громадської організації Рух ЧЕСНО.
5 листопада Рух ЧЕСНО зафіксував, що мажоритарник з Франківщини Андрій Іванчук порушив вимоги щодо персонального голосування під час засідання ВР. Однак протягом місяця, не дивлячись на те, що факт кнопкодавства набув розголосу в національних та регіональних ЗМІ, генпрокуратура ніяк не реагувала на дії екснарфронтівця та члена депутатської групи «Довіра».
«Варто зауважити, що «Довіру» ЗМІ розцінюють як об’єднання нардепів, наближене до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Ба більше, «Українська правда» писала про дружні стосунки очільника МВС та Іванчука», – пояснює Рух ЧЕСНО.
Реакція генпрокурорки Ірини Венедіктової у вигляді відмови у відкритті провадження з'явилася лише після того, як Рух ЧЕСНО надіслав їй заяву про вчинення Іванчуком кримінального правопорушення. Виявилось, що, на думку генпрокурорки, підстав для відкриття кримінального провадження немає, а головна причина відмови – нібито не дотримання вимог Регламенту ВРУ «щодо порядку направлення заяви».
Проте, як зазначають в громадській організації, відразу після виявлення факту кнопкодавства Іванчука акредитований журналіст Руху ЧЕСНО звернувся до Апарату Верховної Ради з відповідною заявою. Згодом там відповіли, що звернення журналіста «за дорученням керівництва ВРУ опрацьовується структурним підрозділом Апарату».
«Ми бачимо, що для народного депутата Іванчука законодавство спрацювало по-іншому, і це відбувається тоді, коли на посаді інший генпрокурор – Венедіктова. Але Рух ЧЕСНО не збирається приймати відписку Венедіктової. Ми підемо до суду, і чиїм би другом не був Іванчук – провадження мають відкрити», – наголошує координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Нагадаємо, на початку року президент Володимир Зеленський підписав закон № 404, який передбачає кримінальну відповідальність за умисне голосування на пленарному засіданні народним депутатом Верховної Ради замість іншого парламентаря.