Новини
Україна
Новини Київської області
Бориспіль

Гендиректор "Борисполя" Павло Рябікін: "Іще місяць-півтора - і ми не зможемо триматися без надання допомоги уряду"


Зараз, в період карантину, "Бориспіль" залишається єдиним працюючим в Україні аеропортом. Однак це тільки на папері, на практиці підприємство функціонує лише на 5% від своїх потужностей.

"Збитки обчислюються сотнями мільйонів гривень в місяць, а наявних грошей впритул вистачає на забезпечення роботи в законсервованому стані. Менеджмент турбує ключове питання: яким вихід з ситуації, що склалася бачить влада, і чи варто учасникам ринку сподіватися на будь-яку підтримку", - розповідає генеральний директор аеропорту "Бориспіль" Павло Рябікін у інтерв'ю виданню "Економічна Правда".

Рябікін акцентує увагу на відсутності комунікації з владою та зазначає, що всі уряди працюють над пакетами надання державної допомоги. Навіть великі компанії - Lufthansa, Air France, KLM - звернулися до урядів за допомогою, навіть у них не вистачає запасу міцності.

"Наші компанії в цьому відношенні значно слабші. Сумно, що ми до цих пір не почули від уряду, які заходи підтримки можуть бути зроблені щодо авіаційного та туристичного секторів.

Ми як підприємство, яке на початку березня розрахувалося з держбюджетом за кредитними зобов'язаннями на суму понад 500 млн грн, маємо проблеми з виплатою зарплати, тому що 17 березня польоти припинені, доходів немає.

Звернення до уряду і профільного міністерства залишаються без відповіді. Ми не почули чіткої позиції уряду, яким чином і в якому обсязі буде надана допомога учасникам авіаційного та туристичного ринків.

Ця невизначеність турбує найбільше. Ми з нетерпінням чекаємо, що уряд скаже хоч щось. Наші звернення до Мінінфраструктури з проханням провести зустрічі з перевізниками та аеропортами поки безрезультатні.

"Моє прохання скликати нараду по кризовим питанням авіації, спрямована в Мінінфраструктури ще 19 березня, до сих пір залишається без відповіді", - зазначив генеральний директор ДП МА "Бориспіль".

Також Рябікін підкреслив, що в уряді говорили про можливе формування стабілізаційного фонду. Однак для цього потрібна сесія парламенту, яку не можуть провести. Тож у "Борисполі" чіткої позиції ні уряду, ні Мінінфраструктури до цієї пори не почули.