Гатненська ОТГ: громада проти селища Чабани
Днями Віто-Поштовою сільською радою, а попередньо й Гатненською сільською радою були ухвалені рішення про утворення Гатненської ОТГ в складі сіл Віта-Поштова, Юрівка та Гатне з адміністративним центром в селі Гатне.
Проте, вже сьогодні мешканці сіл зверенулися до голови КОДА Олексія Чернишова щодо внесення Гатненської ОТГ до Перспективного плану та просять не додавати до них селище Чабани. Про це розповідає ГО" Майбутнє Гатного".
"Усім відомо, що фінішний проєкт Перспективного плану по Київській області напрацьовується та існує декілька варіантів щодо подальшої долі новоствореної Гатненської ОТГ: з одного боку - нас бачать цілісною громадою, з іншого - до нас додають селище Чабани. Ми ж хочемо зазначити, що абсолютно логічним буде “збагатити” майбутню Феодосіївську ОТГ селищем Чабани, які межують між собою і знаходяться по одну сторону Одеської траси. Тим більше, місцеві жителі сіл Круглик та Кременище ініціювали збір підписів ЗА! приєднання Чабанів, що обумовлено історичною приналежністю Чабанів до Хотова (до середини 70-х років Чабани входили до складу Хотівської сільської ради)", – написала громада.
За словами жителів, ще навесні 2017 року, на громадських слуханнях у Гатному, мешканці села відмовили Чабанам в об’єднанні та навели ряд фаторів:
- Історичний :
- Так історично склалось, що ще у далеких 70-х роках села Гатне та Віта-Поштова входили до одного радгоспу "Тарасівський".
- У важкі 80-ті, коли радгосп "Тарасівський" розпався, велика частина земель Гатного відійшла до Інституту землеробства (Чабани), ферми та гуртожитки, підсобні господарства - до радгоспу "Чабани". Ось тоді село Гатне стало неперспективним, без чіткого розуміння розвитку.
- Гатненську ОТГ відділяє від Чабанів Одеська траса - траса державного значення, безпечна розв’язка між нашими населеними пунктами відсутня. Земля в місцях побудови можливої розв’язки перебуває в приватній власності, а світлофор на перехресті – місце підвищеної небезпеки з регулярними ДТП.
2. Інфраструктурний. Суцільна забудова в Чабанах: на площі 680 га заплановано поселити 100 тисяч мешканців. Станом на 01.01.2019 в Чабанівській селищній раді офіційно зареєстровано 13.1 тис. мешканців.Нестача потужностей електропостачання, тепло- та водопостачання, водовідведення висотної забудови, обслуговування вже існуючого старого житлового фонду Чабанів, що у разі об’єднання стане тягарем для бюджету громади.
3. Політичний. За розрахунками по кількості виборців, домінуюча більшість депутатів будуть представники з Чабанів, тобто з урбанізованої громади. Оскільки наші села переважно мають присадибну забудову, непорозуміння зростатиме і нестиме ризики для мешканців садибної забудови.
4. Соціальний. Відсутність школи в Чабанах, як наслідок - значні капіталовкладення з бюджету в добудову довгобуду. Маючи в Чабанах загальну кількість дітей шкільного віку - 1620 та дошкільнят - близько 1000 (на 01.01.2019), будемо мати високу завантаженість дошкільних та шкільних закладів у Гатненській ОТГ.
"Гатненська ОТГ є спроможною! Це доведено за допомогою обрахунку спеціалістами Київського Центру розвитку місцевого самоврядування на калькуляторі спроможності громад Мінрегіону. Ми хочемо мати можливість бути незалежними від тих, хто пропагує бетонне гетто в своїй громаді, розбудовувати та мати комфортне майбутнє, бути в ньому впевненими у своїй сільській громаді. Ми сподіваємося, що позиція місцевого населення буде почута та очікуємо на вашу підтримку у питанні внесення Гатненської ОТГ до Перспективного плану", – зазначають жителі сіл.
Нагадаємо, села Гатне, Віта-Поштова та Юрівка Києво-Святошинського району ведуть боротьбу за створення своєї сільської громади з початку 2019 року. Нарешті, 18 листопада Чернишов затрвердив потенційну ОТГ.
Ілюстративний матеіал із відкритих джерел