Новини
Вишгород
Суспільство
Культура

Фотовиставка розповідає про матерів загиблих героїв


У Першій Президентській бригаді оперативного призначення ім. гетьмана П. Дорошенка НГУ організовано виставку  «Сильні духом. Мами».

Дванадцять портретів матерів загиблих військовослужбовців у дизайнерському національному вбранні різних регіонів України представлені на  виставці  «Сильні духом. Мами».

«Ці жінки втратили синів на війні, але знайшли сили жити далі, та стати підтримкою та прикладом для інших», зазначається на Фейсбук-сторінці Перша Президентська Бригада.

Ініціаторкою та координаторкою фотовиставки стала мати загиблого молодшого сержанта Олександра Єрошенка Наталія Дубчак, яка за допомогою світлин вирішила привернути увагу громадськості до проблем психологічної та духовної реабілітації родин загиблих. Ідею пан Наталії підтримали у Департаменті військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

«Більшість героїнь нашого мистецького проєкту не дочекалися з війни єдиного сина. А дехто, як, наприклад, Вікторія Яремчук шість років чекає і шукає зниклого безвісти у боях на Савур-Могилі сина Олександра. Це нестерпна розлука та зранене материнське серце. Ця виставка – найкраща пам’ять про наших героїчних синів, які віддали життя за вільну Україну», зазначила Наталія Дубчак.

До творення виставки долучились  Мирослава Марциненко – фотограф, та Ірина Підліпська дизайнерка.

Однією з учасниць проєкту стала мати загиблого солдата Першої Президентської бригади оперативного призначення Вадима Наумова, який загинув у бою 1 вересня 2014 року,  посмертно був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Нині Інна Наумова займається підтримкою наших захисників та їхніх родин. сімей. Вона переконана, що ця виставка – унікальна можливість не лише допомогти жити іншим сім’ям, рідні яких не повернулися з війни з російським агресором, а й розповісти про подвиги наших героїв.

Як повідомляв «Погляд»,  Лікарка з Переяслава Вікторія Шевель — дипломант «Коронації слова».

 «Погляд» інформував, про  безкоштовні екскурсії місцями Революції Гідності.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.