Культура
Новини Кіно

Фонд держмайна України вніс до переліку на малу приватизацію два корпуси Довженко-Центру


Фонд держмайна України вніс два корпуси Довженко-Центру, від оренди котрих він має 50% доходу в перелік об'єктів малої приватизації. Попри те, що Міністерство культури та інформаційної політики було повідомлене про намір Довженко-Центру використовувати один із корпусів для розміщення фільмо-, музейного та архівного фондів державної інституції.

Як Довженко-Центр опинився на межі банкрутства — інтерв'ю з гендиректором |  Громадське телебачення
фото Інсталяція на головному корпусі Довженко-Центру

Національний центр Олександра Довженка — найбільший державний кіноархів України. Колектив Довженко-Центру висловлює обурення такими діями і вимагає від Міністерство культури та інформаційної політики України та персонально від міністра Олександр Ткаченко втрутитись у ситуацію, що склалася, та запобігти ймовірному банкрутству однієї з провідних культурних інституцій України, до якого веде безвідповідальна політика міністерства.

Немає опису світлини.
фото Фейсбук Довженко-Центр : Dovzhenko Centre

Іван Козленко, ексочільник Довженко-Центру вважає, що це відбувається задля лобіювання інтересів конкретного приватного забудовника. Про це він повідомив на своїй сторінці в Фейсбук:

"Фонд держмайна України вніс два корпуси Довженко-Центру, від оренди котрих він має 50% доходу (бл. 15 млн грн на рік) в перелік об'єктів малої приватизації. Міністерство культури та інформаційної політики України надало мовчазну згоду на приватизацію (це коли на лист Фонду не відповідають 30 днів - відповідь у такому разі вважається позитивною). Компенсацію втраченого доходу Центру МКІП, ясна річ, забезпечувати не збирається. Я неодноразово говорив міністру Ткаченку та його невірному заступнику Карандєєву, що приватизація непрофільних активів Центру можлива лише в разі відповідного збільшення державного фінансування Центру. Але ситуація ще складніша: на приватизацію також подано корпус, передбачений для розміщення фільмофонду. Доблесний рятівник всієї теле-кінематографії Павло Сушко (насправді - людина, яка, користуючись близькістю до Президента, впровадила ручне управління в галузі та свавільно втручалась у діяльність УКФ), сильно перейнявся долею нерухомості Довженко-Центру (критичне недофінансування інституції його ніколи так не вражало як наявність будівель) й сьогодні о 15.00 на засіданні Комітет гуманітарної та інформаційної політики можна буде почути його черговий полум'яний спіч. Директорку Довженко-Центру Olena Goncharouk на засідання комітету не запросили (чому дивуватись?) й їй довелось "запроситись" самій. Я вже чую цей набір нісенітниць та галюцінацій про "перехід" між Центром та сусіднім ЖК, по якому мешканці ходитимуть в "кінотеатр Довженко-Центру" й у такий спосіб незаконно ним заволодіють. Щось подібне пан Сушко намагався просунути на одному з минулих комітетів, серйозно обурюючись, що Центр отримує дохід від "кінотеатру" (це, слід розуміти, незаконно!). Чи слід додавати, що Сушко ніколи в Центрі не був (попри мої наполегливі запрошення), не відрізняє "кінотеатр" від СЦЕНА 6 та всерйоз вважає, що реклама сусіднього ЖК "кінотеатр у власному будинку" означає не те, що в ЖК/ТРК буде власний мультиплекс, а що забудовник "відіжме" наш. Передбачаю, що засідання комітету, як і завжди, ні до чого не призведе (бенефіс Сушка не рахується), а питання приватизації забалакають черговими конспірологічними вигадками. О дивний новий світ".

Також ми інформували, що дах ще одного історичного будинку столиці на Андріївському узвозі 18 остаточно провалився

Нагадаємо, “Погляд” повідомляв, що музей воєнного дитинства відчиняє свої двері та запрошує на першу виставку.

Також ми писали, що в Україні з’явилася брошура з правилами дії під час воєнної ситуації.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.