Новини
Україна
Київщина
Баришівка та Березань
Культура
Київ

Фіналісти першого півфіналу нацвідбору на «Євробачення-2020» гурт Gо_A, хто вони?

11.02.2020 Оксана Кириленко 0

8 лютого у першому півфіналі національного відбору на 65-ий міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2020» перемогли Jerry Heil з піснею Vegan (13 балів), гурт Gо_A з піснею «Соловей» (13 балів) і Krutь з піснею «99» (16 балів). Вони виступлять у фіналі нацвідбору 22 лютого.

Виявляється вокалістка гурту Gо_A Катерина Павленко працює керівником аматорського хору ветеранів «Вересень життя» у місті Березань. У хорі, за словами Каті, співають фольклор і українську класику.

Катя родом із Ніжина, навчалася на хорового диригента, а потім поступила в Києві на факультет фольклористики в університет Культури. У столиці потрапила у колектив "Кралиця".

"Тоді в мене нарешті було таке відчуття, що я вдома, бо скрізь де б я не вчилася мені говорили: "Ти так не співай, співай ось так". Я перенавчалася, але все одно в мені сидів оцей голос", - каже Катя.

На даний час співачка проживає в Києві.

В ефірі радіопрограми "Ліра" Катя розповіла, що любов до фолу мала із дитинства, грала раніше в рок гуртах.

"Але цей фольк завжди був зі мною, навіть коли я співала у церковному хорі академічним голосом чи там грала в рок гурті, опановуючи техніку екстремального вокалу, то все одно ця «фольковість» була зі мною".

Гурт Gо_A створив Тарас Шевченко. В інтерв'ю інтернет- ресурсу "Вежа" він розповів, що ідея виникнення гурту, що буде комбінувати сучасну електронну музику з етнічними мотивами, з’явилась у нього ще у 2011 році, але було дуже складно знайти однодумців. Тому перші спроби зробити щось не просто вдома на ноутбуці, а з живими музикантами, почались вже наприкінці 2012 року. Тоді і з’явилась перша пісня “Коляда”.

Назву гурту було складено із англійського слова “Go” – “йти”, та давньогрецької літери “Альфа”, що уособлює першопричину та початок всього у світі, а також домівку або коріння. Тож “Go-A” можна розуміти як “повернення до початків”

Зараз колектив складається з Каті Павленко (вокал,перкусія тексти пісень), Тараса Шевченко (клавішні, семплери та перкусія), Ігор Діденчук (сопілка) та Іван Григоряк (гітара).

Всі, окрім Ігоря, раніше грали важкий рок. Хоча вокалісткою є Катя, співати вміють всі учасники гурту, окрім одного.

Трішки цікавинок про гурт

З початку створення склад гурту змінювався 14 разів.

Go_A з усім музичним обладнанням та звукорежисером вміщається у легкове авто.

Гурт відвідував військових на сході.

Музиканти Go_A походять з різних куточків України. Катя Павленко – з Чернігівщини, Тарас Шевченко – з Києва, Ігор Діденчук – з Луцька, а Іван Григоряк – з Чернівецької області.

Про Євробачення Катя сказала, що взагалі не планували приймати участь у відборі і не планували випускати пісню "Соловей".

"Просто в мене з’явилась ідея в голові, я прийшла до Тараса і сказала "дивись, є така пісня, ми можемо зробити її на Євробачення, а можемо просто зробити і в нас буде класна пісня".

Про українських виконавців Катя зазначила, що насправді талановитих безліч, але їх ніхто не чує, тому що досить часто справа впирається у відсутність коштів.