Новини
Фастів

Фастівський краєзнавець знайшов архівні фото німецького кладовища часів ІІ світової


Про це повідомив фастівський історик та краєзнавець, директор Фастівського Музею Злуки УНР та ЗУНР "Музей на колесах" Едуард Мондзелевський на своїй сторінці у Фейсбуці.

Фото були знайдені на сайті Федерального архіву Німеччини (Bundesarchiv).

Мова йде про німецький цвинтар у центрі Фастова, який був розміщений на місці колишнього фруктового садка в часи ІІ світової війни, в той час, коли Фастів знаходився під німецькою окупацією. На ньому німці ховали своїх загиблих воїнів, які гинули в ході запеклих кровопролитних боїв з радянською армією. Цей цвинтар знаходився на території нинішньої Соборної площі і в кінці минулого року під час робіт з реконструкції площі там були знайдені останки німецьких воїнів, про що інформував раніше «Погляд».

На фото видно, що спочатку німецькі могили були без касок просто з табличками. А потім майже всю війну вони стояли вже з касками краще упорядковані, одна з яких, головна, була більшого розміру, і фастівські старожили-очевидці їх так і запам'ятали як "море дерев'яних хрестів з касками в самому центрі".

Нагадаємо, цього року за дорученням німецької сторони – Народної спілки Німеччини по догляду за військовими похованнями у Фастові провели ексгумацію німецьких поховань. Всі знайдені людські останки німецьких солдатів, а це 122 воїна, були перепоховані на збірному німецькому військовому кладовищі біля села Віта-Поштова у Київській області.

Знайдені під час ексгумації німецькі жетони. Фото журналу "Наш Городок"