Новини
Фастів

Фастівська поліція озвучила свою позицію стосовно незаконної торгівлі у місті


Начальник Фастівського відділення поліції Сергій М'ячиков під час прес-конференції

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що фастівську поліцію звинувачують у бездіяльності та неприпиненні незаконної торгівлі на Привокзальній  площі Фастова.

Днями відбулась прес-конференція керівника фастівської поліції Сергія М'ячикова, на якій кореспондент «Погляду» попросив його пояснити свою позицію стосовно цього питання та прокоментувати критику, яка лунає у бік фастівських правоохоронців.

Сергій М'ячиков у своїй відповіді зауважив, що в Україні для бротьби з несанкціонованою торгівлею недосконале законодавство, адже стаття 160 Адмінкодексу за незаконну торгівлю з рук передбачає від 17 до 51 грн штрафу. Таких протоколів протягом 2019 року поліція виписала 68. Але для незаконного торгівця заплатити за 1 день 51 грн штрафу – це все одно, що заплатити за торгове місце.

За словами очільника фастівської поліції, за 2019 рік фастівська поліція спільно з працівниками виконкому провели біля 60 рейдів проти незаконних торгівців: по вулиці Соборній поблизу Вечірнього ринку та на Привокзальній площі. За цей період працівники «Центру торгівлі та благоустрою» за статтею 152 Адмінкодексу склали 124 адміністративні протоколи.

Якщо ж торкатись теми вилучення товарів у незаконних торгівців, то Сергій М'ячиков в душі підтримує пропозицію мера та депутатів міської ради стосовно вилучення товарів і спрямування їх наприклад на потреби військових АТО/ООС, але законодавством це не передбачено.

Він стверджує, що сьогодні для зберігання вилученого у торгівців товару до рішення суду у місті відсутнє необхідне спеціалізоване приміщення. Здебільшого товари, які продаються з рук на фастівській Привокзалці – це різноманітні фрукти та овочі, які швидко псуються. А суд може приймати рішення на основі складеного протоколу протягом 30 днів: знищити вилучений товар чи повернути його власнику. Тож місту обов’язково потрібне приміщення, де зберігати вилучений правоохоронцями товар.

Як зауважив Сергій М'ячиков, у працівника поліції у функціональних обов’язках першим записане розкриття кримінальних правопорушень, і він не є сторожем для охорони Привокзальної площі чи стометрівки біля Вечірнього ринку. Але фастівська поліція готова співпрацювати з міською владою і кожного дня направляти одного-двох поліцейських для спільних рейдів по місцях незаконної торгівлі з працівниками «Центру торгівлі та благоустрою».

Так само прихильно ставиться Сергій М'ячиков до створення у місті «Муніципальної варти», яка теж допомогла б вирішити у місті проблему незаконної торгівлі. Більше того, він готовий посприяти створенню її у місті. За його словами, він у прекрасних стосунках з керівником Білоцерківської «Муніципальної варти», яка була там створена позаминулого року. Тож він готовий організувати поїздку керівництва міста чи фастівського депутатського корпусу у Білу Церкву, щоб поїхати туди на екскурсію та подивитись, як вона працює, оскільки «Муніципальна варта» - це велика підтримка як для міської влади, так і поліції.

Як наголосив керівник фастівської поліції, проблема несанкціонованої торгівлі у місті є комплексною, яку можна вирішити лише у зв’язці міської влади з правоохоронцями. І поліція не відмовляється від своєї участі у подоланні цієї проблеми. А посприяти її вирішенню, на думку Сергія М'ячикова, може виділення містом спеціалізованого приміщення, де б зберігався товар, який вилучатиметься поліцією, а також створення у місті власної «Муніципальної варти».

Тож маємо надію, що фастівська міська влада в особі мера міста та міських депутатів спільно з правоохоронцями нарешті подолають це цинічне і нахабне порушення законів у місті, під назвою - несанкціонована торгівля. "Погляд" триматиме цю тему на контролі та інформуватиме вас про подальший розвиток подій.