Новини
Новини Київської області
Головні новини
Здоров'я

Евакуація українців з Китаю запланована на 18 лютого


Громадян України, які зараз перебувають в епіцентрі спалаху коронавірусу COVID-19 – у м. Ухань провінції Хубей, планується евакуювати 18 лютого. Про це повідомляється на сайті МОЗ України.

Евакуація українців з Китаю запланована на 18 лютого

«З нашими громадянами в Ухані комунікує МЗС, має чат, де спілкуються. Міністерство інфраструктури відповідає за доставку і авіаборт, – заявила міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька. – Оперативний штаб в уряді вирішує питання фінансування та затвердження алгоритму дій. Затримки евакуації немає. Для того, щоб забезпечити прибуття громадян в Україну і дати можливість всім почувати себе в безпеці, ми маємо добре підготуватися», - зазначила Зоряна Скалецька.

За словами міністра, на борт літака зможуть потрапити тільки ті українці, які не мають симптомів захворювання та пройдуть в аеропорту медичний контроль. На борту будуть присутні українські медики, які супроводжуватимуть евакуйованих українців, а в подальшому перебуватимуть разом з евакуйованими громадянами в місці ізоляції та проводитимуть медико-санітарне спостереження за ними.

Після прибуття до України всіх пасажирів відразу посадять в автобус і відвезуть в місце обсервації на 14 днів. Якщо у когось з пасажирів проявляться ознаки хвороби, то він буде направлений до лікарні.

Раніше повідомлялося, що евакуйованих українців помістять на карантин у заклад лікувально-оздоровчого типу на Київщині.

13 лютого народний депутат Олександр Дубінський заявив: «Таки правда! Українців, що перебували в Китаї, на карантин мають намір привезти на Обухівщину…». Зокрема, йдеться про санаторій «Пролісок», розташований в Обухівському районі.

На Обухівщині санаторій, в який планується розмістити на карантин українців, евакуйованих з Китаю, висловив свою позицію “проти”