Новини
Екологія
Новини світу

Евакуація через виверження вулкана: в Ісландії (ВІДЕО)

Попереднє виверження позбавило централізованого теплопостачання понад 20 000 осіб. Зруйнувано дороги і трубопроводи. Вчені остерігаються, що виверження можуть тривати десятиліттями.

В Ісландії вже втретє за чотири місяці відбулося виверження вулкана. Правоохоронні органи оголосили режим надзвичайного стану та запровадили евакуацію місцевого населення з Гріндавіка через виверження лави з нової вулканічної тріщини на півострові Рейк'янес.

Про це повідомляє The Guardian.

Метеорологи поширили відео, на якому видно виверження вулкана та лаву, яка стікає і спалює все на своєму шляху. Вертоліт екстрених служб Ісландії вирушив на місце події, щоб визначити точні координати виникнення нової тріщини.

За попередньою інформацією, нова тріщина утворилася недалеко від попереднього розлому, що виник 8 лютого. Лава, внаслідок виверження, тече у південному напрямку убік дамб міста Гріндавік. Вже 15 березня Ісландське метеобюро опублікувало попередження для місцевого населення. В регіоні оголошено евакуацію.

Нагадаємо, у лютому сталося виверження вулкана в Ісландії. Йдеться про вулкан Фаградальсф'ядль, який розташований за 30 км на південний захід від Рейк'явіка.

Також в грудні відбулося виверження почалося на північ від рибальського містечка Гріндавік — лише за кілька кілометрів від міста. Тріщини в землі потягнулися до села, розташованого приблизно за 40 км на південний захід від столиці Ісландії Рейк’явіка.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.