Новини
Екологія
Новини світу

В Ісландії почалося друге за рік виверження вулкана за кілометр від міста Гріндавік (ВІДЕО)

Зараз існує ризик відкриття вулканічних тріщин, оскільки магми в тунель надходить більше, ніж виходить.

У четвер на південному заході Ісландії вдруге за цей рік сталося виверження вулкана.

Про це повідомляє ісландський мовник RUV.

Виверження відбувається всього через три тижні від останнього виверження.

Значне підвищення сейсмічної активності біля Фаґрадалсф'ялля на півострові Рейк’янес відбулося о 5:20 ранку, а магма вийшла на поверхню близько 6 ранку.

Виверження відбувається в районі, де почалося останнє виверження, приблизно за кілометр від міста Гріндавік. Зараз існує ризик відкриття вулканічних тріщин, оскільки магми в тунель надходить більше, ніж виходить.

Зазначається, що такі виверження починаються з великою силою, але потім швидко вщухають.

Всі активні зони популярної серед туристів Блакитної лагуни були евакуйовані вночі та вранці через землетрус, що стався вночі в серії кратерів Сундхнукс, і подальше виверження. У повідомленні Blue Lagoon йдеться, що евакуація пройшла успішно, і гості вже прибули в інші готелі або знаходяться на шляху до них. Усі заклади Blue Lagoon у Сварценгі сьогодні будуть зачинені.

Це виверження вже шосте на півострові Рейк’янес, починаючи від 2021 року.

Нагадаємо, перше виверження почалося в грудні 2023 року. Тоді воно почалося на північ від рибальського містечка Гріндавік — лише за кілька кілометрів від міста. Тріщини в землі потягнулися до села, розташованого приблизно за 40 км на південний захід від столиці Ісландії Рейк’явіка.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.