Новини
Україна

Енергопостачання критичної інфраструктури: потребує врегулювання (ВІДЕО)

Державна інспекція з енергетичного нагляду інформує, що має намір провести в Україні інвентаризацію критично важливих об'єктів інфраструктури. Допоможуть обласні військові адміністрації та регіональні філії Укренерго.

В Україні до липня сформують список об'єктів критичної інфраструктури, де не будуть вимикати світло у випадку складнішої ситуації в енергосистемі.

Про це повідомив голова Держенергонагляду Руслан Слободян у середу, 19 червня.

За словами Слободяна, в багатьох областях України з переліку об'єктів, де світло гарантовано буде, виключили вже десятки, а в деяких регіонах — понад сотню споживачів.

"Логіка процесу в тому, що важливо віднайти баланс і захистити обʼєкти критичної інфраструктури від відключень, водночас не створюючи надмірного навантаження на інших".

В Україні проаналізують умови електропостачання сотень споживачів, зокрема, до ліній електропередачі під'єднано багато споживачів, що можуть бути задіяні у графіках знеструмлень.

У Держенергонагляді також планують розділити перелік об'єктів з гарантованим електропостачанням на літній та зимовий сезони.

"Зараз до переліку входять обʼєкти, що надзвичайно важливі упродовж опалювального періоду, але влітку вони не працюють. Тому їх доцільно виключити з переліку, а із настанням холодів повернути".

Також посадовець додав, що наразі розглядається можливість також ручного перемикання під час графіків відключень. За його словами, така практика застосовувалася у 2022−2023 роках.

14 червня Слободян заявляв, що в Україні оновлять перелік об'єктів, які не підлягають знеструмленню під час відключень світла. Він зазначав, що в Україні розвантажать лінії електропередач, які живлять важливі об'єкти.

Нагадаємо, Укренерго планує з ЄБРР нові проєкти. За даними компанії, реалізація цих проєктів буде спрямована на посилення захисту високовольтних підстанцій та стабільної роботи української енергосистеми.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.