Україна
Головні новини
Суспільство
Здоров'я

Емоції українців на карантині – дані опитування


Перебуваючи на карантині, українці відчувають переважно радість, зацікавленість, хвилювання. Здивування, гнів, сум та страх менш виражені. Це встановила група «Рейтинг», опитавши на початку квітня 1800 респондентів віком від 18 років і старше.

Передусім варто дати визначення терміну «емоції». Це той актуальний фон нашого настрою та психологічного самопочуття, що переважає в даний момент. Емоції не слід плутати з почуттями, які зазвичай довготривалі та стабільні і не змінюються суттєво під впливам настрою. Емоції ситуативні, ними легше керувати та змінювати власний емоційний фон за допомогою простих речей.

Як виявилось, молодь (18-29 років) частіше за інших відчуває радість та байдужість. Особи від 30 до 39 років відчувають переважно гнів з приводу карантину в країні та світі. Люди середнього віку найчастіше відчувають здивування. Цікаво, що найстарші серед респондентів рідше за інших відчувають байдужість неприязнь та здивування. Водночас літні люди  частіше за інших відчувають сум/печаль. Ось страх захворіти вони відчувають менше, ніж молодші респонденти, незважаючи на те, що саме вони – група ризику на сьогодні.

Опитування також з’ясувало, що українські жінки під час карантину відчувають частіше за чоловіків радість, здивування, зацікавленість/хвилювання, почуття провини та сум. Чоловікам же притаманні такі емоції як: байдужість, неприязнь/відраза та гнів. Таким чином, можна зробити висновок, що чоловічий спектр емоцій знаходиться на негативному полюсі, тоді як жіночий – двополюсний.

Раніше ми писали, що українці на карантині читають новини, готують їжу та прибирають