Емоції на рідній землі після повернення з російського полону (ВІДЕО)
На завершення 2024 року одним із найкращих подарунків став обмін військовополоненими. В результаті якого вдалося повернути в Україну 189 українців.
Сльози на обличчях, посмішки та неймовірні емоції – такою була зустріч незламних воїнів, які пройшли російське пекло.
Україна і країна-агресорка РФ у понеділок, 30 грудня провели черговий обмін військовополоненими, внаслідок якого додому повернулося 189 українців.
Як повідомив президент Володимир Зеленський, вдалося на Батьківщину військових, а саме: захисників "Азовсталі" та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, з різних напрямків фронту. Серед них солдати, сержанти, офіцери.
"Це нацгвардійці, зокрема "азовці", прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-морських та Збройних сил. І також двоє цивільних, які були захоплені в Маріуполі".
Переговори про обмін відбувались за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів. Обмін військовополоненими 30 грудня – це 11 у 2024 році, а з початку повномасштабного вторгення 59.
За цей час додому повернулося 3956 українців.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, зазначив, що чимало зі звільнених громадян України перебували в російському полоні понад два з половиною роки. Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення.
Одинадцятий за ліком обмін 2024 року дав змогу звільнити:
87 військовослужбовців ЗСУ (з них 17 – ТрО),
43 – Нацгвардії,
33 – Держприкордонслужби,
24 – Військово-морських сил
двоє цивільних
Цього разу звільнено 173 рядових та сержантів та 14 офіцерів. Загалом вдалося повернути додому 189 наших громадян.
У КШ уточнили, що, крім Маріуполя та острова Зміїного, звільнені захищали Україну на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Херсонському напрямках, а нацгвардійці несли службу з охорони Чорнобильської АЕС. Також повернули тих, хто потрапив у полон на Курщині.
Зокрема, з російського полону повернувся колишній журналіст "Еспресо" Роман Борщ і маріупольський журналіст Олександр Гуділін, які воювали у лавах ЗСУ.
Морпіх і захисник Маріуполя Роман Борщ перебував у російському полоні 33 місяці. За цей час Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими неодноразово подавав його на обмін, проте Росія постійно відмовляла.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.