Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

Експерти: індійська і корейська вакцини Covishield - взаємозамінні


Україна у квітні в межах глобальної ініціативи COVAX має отримати 360 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca у Південній Кореї.

МОЗ запевняє: людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках.

Раніше "Погляд" писав про те, що Індія, аби задовольнити попит на вакцину Covishield всередині країни через зростання кількості інфікованих коронавірусом, з 25 березня припинила експорт своєї вакцини. Проте багато українців встигли зробити щеплення від коронавірусу саме індійською Covishield, і у них виникало питання, яку вакцину колоти вдруге.

Наразі Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) пояснила Міністерству охорони здоров’я України: людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках.

"AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними", - запевнили на офіційній фейсбук-сторінці МОЗ.

Як ми писали раніше, відповідно до рекомендацій фахівців Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), Міністерство охорони здоров’я збільшило термін введення другої дози вакцини Covishield/AstraZeneca з 28 до 90 днів. 

Адже доведено, що ефективність вакцини значно вища, якщо друга доза введена через 12 тижнів і більше після першої дози в порівнянні з інтервалом, що менший за 6 тижнів. Так, ми писали, що на 13-й день після вакцинації головний санітарний лікар Віктор Ляшко захворів на COVID-19.

Водночас експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями, не є взаємозамінними. Тобто, як писав "Погляд", наприклад, НЕ МОЖЕ використовуватись, скажімо, вакцина Covieshield для введення першої дози, а вакцина CoronaVac – для другої.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.