Ексголову правління Приватбанку Дубілета підозрюють у розтраті 136 млн грн
Олександру Дубілету та ще двом колишнім високопосадовцям цього банку повідомили про підозру у розтраті чужого майна.
Про це повідомив Офіс генпрокурора.
Зокрема, повідомлено про підозру колишньому першому заступнику голови правління Приватбанку, який в понеділок намагався покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня. Завдяки зусиллям правоохоронців літак здійснив посадку в аеропорту «Бориспіль», де експосадовця було затримано.
Колишньому голові правління банку та начальнику департаменту фінансового менеджменту, яка одночасно займала посаду першого заступника голови правління пов’язаної з банком юридичної особи, повідомлено про підозру у спосіб, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України.
В чому проблема
Слідством встановлено, що у грудні 2016 року троє колишніх високопосадовців банку, усвідомлюючи, що ПАТ КБ «Приватбанк», з урахуванням позиції власників його істотної участі, у найближчий час буде визнаний неплатоспроможним та перейде під контроль держави, та розуміючи, що у зв’язку із цим з 19 грудня 2016 року вони втратять контроль над грошовими коштами банку, підготували та реалізували злочинний план розтрати грошових коштів фінустанови. Він полягав у протиправному нарахуванні і виплаті додаткової винагороди - індексованої комісії у зв’язку із ростом курсу гривні до долару США на користь пов’язаної з банком юридичної особи по наявних депозитних договорах ыз нею. При цьому виплата такої комісії цими депозитними договорами та додатковими угодами до них не передбачалась.
У Офісі генпрокурора зазначили, що окрім цього, нарахування і виплата винагороди були заплановані в порушення вимог статті 52 Закону України «Про банки і банківську діяльність», якою встановлено, що угоди, які здійснюються з пов’язаними з банком особами, не можуть передбачати умов, що не є поточними ринковими умовами.
Для прикриття розтрати грошових коштів Приватбанку троє ексвисокопосадовців вирішили надати цим банківським операціям вигляду законних, посилаючись на начебто заздалегідь прийняте і погоджене рішення кредитного комітету банку від 2014 року, насправді підроблене «заднім числом», та на рішення кредитного комітету банку від 16 грудня 2016 року, якими нібито ухвалено рішення про застосування нарахування і виплати індексованої комісії по депозитам на користь пов’язаної з банком юридичної особи в рамках розпорядження «Про реалізацію нового депозиту з виплатою винагороди у зв’язку з ростом курсу гривні до долару США» від 2013 року.
Таким чином підозрювані спричинили збитки у сумі 136 млн грн.
Тож підозру оголосили:
- експершому заступнику голови правління Приватбанку Володимиру Яценку, який 22 лютого намагався покинути Україну на приватному літаку.
- колишньому голові правління банку Олександру Дубілету (ОГП традиційно не називає прізвищ, однак джерела УП у правоохоронних органах підтвердили, що мова йде саме про Дубілета – ред.)
- начальниці департаменту фінансового менеджменту, яка одночасно займала посаду першого заступника голови правління пов’язаної з банком юридичної особи.
Нагадаємо, що на початку 2020 року Госпсуд Києва відкрив провадження за позовами низки екс-топ-менеджерів та екс-акціонерів Приватбанку про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку. Серед позивачів є і Яценко, який володів міноритарним пакетом акцій фінустанови розміром 0,3%.
«Погляд» пиcав, що ПриватБанк відкрив перше в Україні цифрове відділення.
Нещодавно «Погляд» повідомляв, для кого ПриватБанк запроваджує еквайринг за нульовими тарифами.
Також ми розповідали, що через Telegram в мережу зливаються бази даних ПриватБанку.
Як повідомляв «Погляд», ПриватБанк переводить обмін валют в онлайн.
«Погляд» розповідав, які банки можуть приймати у клієнтів паспорт з додатку «Дія».
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.