"Економіка та родина": в День закоханих у київському виші започаткували вивчення нової дисципліни
Символічно, що 14 лютого, саме на День закоханих в Київському кооперативному інституті бізнесу і права розпочав вивчатися новий для вітчизняної освіти курс "Економіка і родина".
Ректор, доктор економічних наук Тетяна Камінська розповіла, що метою навчання є підготувати майбутніх фахівців до економічних відносин не лише в сфері своєї професійної діяльності, але і в межах власної родини, як первинної складової суспільства.
Курс передбачає декілька змістовних модулів: визначення поняття родини, її функцій, принципів створення; формування фінансових відносин в родині, побудова різних економічних моделей поведінки між її членами; створення сімейного бізнесу як основного джерела фінансового забезпечення своєї родини.
Проректор ККІБП Ігор Охріменко зазначає, що окрім експериментального характеру самого курсу, нетиповою для традиційних методів навчання є і форма його викладання.
Так, відповідно до задекларованого вітчизняною освітою принципу академічної мобільності, до викладання кожної теми курсу залучатимуться представники різних закладів освіти та організацій, які є фахівцями саме з того чи іншого конкретного питання.
Так, першу лекцію запросили прочитати броварчанку, кандидатку економічних наук, викладача КНТЕУ Ольгу Романенко, яка представила власні дослідження в сфері поведінкової економіки, родинної політики та сімейної економіки. Зокрема, Ольга представила студентам "фактори успішної родини", які досліджувалися у книзі, яку вона написала у співавторстві з нобелівським лауреатом з економіки Верноном Л.Смітом та іншими науковцями.
В рамках курсу заплановані лекції успішних керівників сімейного бізнесу, психологів, юристів, економістів та біологів. Сім‘я - є цікавим феноменом для міждисциплінарних досліджень, які варто вивчати українським студентам, щоб бути щасливими в особистому житті та успішними в професійній діяльності.