Економічний паспорт українця: стали відомі подробиці законопроекту
На сайті Верховної ради опублікували текст законопроєкту про економічний паспорт українця.
Отже, економічний паспорт українця зможуть отримати діти, які народилися після 1 січня 2019 року. Вони стануть учасниками Фонду майбутніх поколінь та отримають власні рахунки, на які держава перераховуватиме кошти.
Розмір виплат, згідно з документом, дорівнюватиме сумі двох мінімальних заробітних плат, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому здійснюється відповідний державний внесок. Кошти будуть вносити на рахунки щороку допоки дитині не виповниться 18 років.
Скористатися цими коштами учасники Фонду майбутніх поколінь зможуть, як і після повноліття, так і до 18 років.
Але в останньому випадку лише для лікування важких (критичних) захворювань (рак, інфаркт міокарда, інсульт, коронарне шунтування, ниркова недостатність, трансплантація життєво важливих органів та інші критичні захворювання/ стану здоров'я, визначені лікарсько-консультативною комісією).
В інших випадках, щоб отримати економічний паспорт українця, особа має досягти 18-річного віку.
Обов'язковою умовою є також проживання на території країни протягом останніх 5 років.
Гроші з рахунку можна буде отримати протягом п'яти робочих днів після отримання заяви на виплату і необхідних підтверджувальних документів та витратити на:
освіту в навчальних закладах України рівнів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.
придбання власного житла на території України.
переказу коштів на рахунок у приватному пенсійному фонді.
лікування.
У разі смерті учасника Фонду право на отримання виплат набувають його спадкоємці.
Як раніше повідомляв "Погляд", президент Володимир Зеленський анонсував запровадження в Україні економічного паспорта українця.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.