Новини
Новини Київської області
Суспільство
Екологія
Здоров'я
Земля
Вода
Повітря
Київщина-суспільство

Екологічною бомбою може стати відкритий видобуток на Володарщині цирконію та титану


У Володарському районі планують запустити шахту для видобування відкритим способом розсипних циркон-рутил-ільменітових і титанових руд у Тарасівському родовищі. Люди переконані, що це призведе до екологічної катастрофи.

Інформацію про розробку опублікували на сайті Міністерства екології та природних ресурсів. Саме родовище знаходиться між с. Щербаки, Фастівка, Тарасівка та Михайлівка.

Його площа становить 10,18 кв. км. Вилученню підлягають 1015 га земель. З них 400 га – родючі чорноземи, а 615 га – лісогосподарського призначення.

Як переваги називають поповнення місцевого бюджету та забезпечення робочими місцями місцевого населення.

Джерела забруднення навколишнього середовища – атмосферне повітря у вигляді викидів, тимчасове порушення водного басейна та надр (р. Рось), утворення відходів виробництва.

20 липня в Будинку культури с. Логвин відбулися громадські слухання щодо будівництва гірничо-збагачувального комбінату та кар'єру з виробництва цирконію й інших металів.

На захід зібралися представники місцевої громади, влади, Білої Церкви, навколишніх сіл.

Прийнято одноголосне рішення: заборонити ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» вчиняти будь-які дії щодо розробки Тарасівського родовища.

Відомо, що кар’єри такого типу вимагають відселення людей. Громада переконана, що треба зупинити це виробництво, інакше вибухне екологічна катастрофа.

Місцеві жителі готують відповідне звернення до президента, Кабміну, обласної ради.