Новини
Баришівка та Березань
Екологія
Здоров'я

Екологічна катастрофа загрожує місту Березань


Нещодавно місцеві активісти та депутати забили на сполох через те, що на стихійному сміттєзвалищі поблизу села Коржі, з'явилися бочки із невідомою речовиною та велика кількість шприців.

Зі слів місцевих жителів 1999 року було організоване стихійне сміттєзвалище, на яке просто звозилось сміття. Ніхто не задавався питанням організації законного і задокументованого сміттєзвалища.Так і по сьогоднішній день .З'явилися люди, які оформили землю під уже для всіх звичним місцем смітника, на трьох осіб по 2 га. під ОСГ. І здали в оренду (суборенду) ці земділянки фірмі, яка заключає договори з підприємствами на прийом і зберігання відходів. Ні яких документів немає, земля не переведена під інший статус цільового використання (земля надана під ведення особистого селянського господарства),.


Депутат Березанської міської ради Тетяни Божок записала відеозвернення і продемонструвала величезне сміттєзвалище, яке безконтрольно розростається із кожним днем.Вона також заявила, що на смітник звозять навіть львівське сміття. В підтвердження цього жінка демонструє квитанції із львівською пропискою та стверджує, що затримували водія вантажівки із сміттям, який розповів, що возить сміття із славетного міста Львів.

Депутати Березанської міськради написали звернення до поліції та прокуратури, тому що фактично звалище є, а юридично немає.

https://www.facebook.com/pravdoxlib/videos/2399480753428043/

Також Тетяна Божок розповіла про бочки із невідомою речовиною, які намагалися зарити в землю. На сміттєзвалищі розкидані шприци та ємкості з під медикаментів.

https://www.facebook.com/pravdoxlib/videos/2399488333427285/

Як повідомляє ресурс "Наша версія" львівські підприємці подають у комунальний департамент мерії заявки на вивезення та утилізацію сміття від імені фіктивних фірм з Дніпра, Києва та Київської області, а потім – за підробленими документами – звітують про виконану роботу. Отримавши гроші з міського бюджету, забирають сміття і… викидають на узбіччя, сміттєзвалища та у лісосмуги.

Куди саме висипати сміття, водію вказує місцевий координатор. Договір у перевізника на вивезення непотреба укладений не з Львівською міською радою, а з якимось ТОВ. І за документами, адміністрація Львова тут начебто ні до чого… З міської скарбниці Львова фіктивним перевізникам виплатили близько 6,5 млн. грн. А люди, на яких були зареєстровані ці фірми, навіть не знали про те, що вони займаються вивезенням сміття.

В Україні стихійні сміттєзвалища з'являються із неймовірною швидкістю. Громадян здебільшого не цікавить екологічний стан місця де вони проживають. Вивезти мішки із сміттям до лісу чи лісосмуги буденне явище. Але доки у державі не запрацюють сміттєпереробні заводи і громадян не почнуть штрафувати, екологічний стан нашої країни і далі лише погіршуватиметься.