Новини
Україна
Екологія
Культура

Еко-книги: українське видавництво переходить на папір, вироблений із «тетрапаків»


Харківське видавництво «Ранок» переходить на папір, який вироблятимуть з тетрапаків, натомість електороенергію на фабриці добуватимуть із лушпиння соняшника.

На жаль, небагато підприємств в Україні може похвалитися повністю екологічним виробництвом, проте такі все ж таки є. Харківське видавництво «Ранок» найближчим часом стане абсолютно екологічним. Тут для книг будуть використовувати папір з вторсировини, а замість звичного газу – лушпиння соняшника.

Фото: Fb/Виктор Круглов
Енергетична установка, де готується сировина. За годину до пуску. Перевіряємо вібрацію.

Про це на своїй сторінці в соціальних мережах повідомив гендиректор видавництва Віктор Круглов.

«Десять років тому я прочитав про досвід Канади, де вироблять папір, не рубаючи дерев. Наша команда вирішила побудувати фабрику, що виробляє папір з вторсировини. Сьогодні відвантажуємо близько 1000 тон на місяць українського паперу з використаної упаковки Тетрапак з під соків та молока. Вироблення паперу потребує багато енергії. Щомісяця на Зміївській паперовій фабриці для нагріву води та її випаровування ми спалювали 200 000 кубічних метрів газу. Цього вистачило б на опалення 100 000 квартир або 50 000 будинків. Два роки тому ми вирішили відмовитися від газу. Поруч знаходиться завод, що віджимає олію, шелуху соняшника можно будо теоретично використовувати для виробництва енергії. Два роки суперечок, розрахунків, креслень. Ми збудували енергетичну установку висотою з п’ятиповерховий будинок, що забезпечуватиме енергією всю паперову фабрику», – написав Віктор Круглов.

Як зазначає гендиректор видавництва, тільки за грудень Зміївська паперова фабрика, що входить до корпорації «Ранок», переробила більше, ніж 400 тонн використаної упаковки Тетра Пак. Більша частина цього паперу пішла на друк книжок.

«Наша мета виробляти папір, зберігаючи довкілля, без вирубки лісів, без газу – реальна». – запевняє Віктор Круглов.