“Дивосвіт Марії Примаченко” у Вишгороді
Мистецький фестиваль, присвячений 110-й річниці від дня народження видатної художниці з Київщини, відбудеться у Музеї давньоруського гончарства
Свого часу дивовижні звірі з робіт Марії Примаченко «оселилися» на подвір’ї Музею давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника. І, вочевидь, вони надихнули на створення Мистецький фестиваль “Дивосвіт Марії Примаченко”, який присвячений 110-й річниці від дня народження видатної художниці! Мета фестивалю -- познайомити відвідувачів та учасників заходу із творчістю геніальної Марії Примаченко.
Початок фестивалю: 19.09.19. 12.00.
Локація: м. Вишгород, вул. Межигірського Спаса, 11, Музей давньоруського гончарства ВІКЗ
Вартість участі у фестивалі: дорослі — 50 ₴, діти — 25 ₴
Довідки за телефонами : (04596) 25 315, (063) 681 85 56
Куратор програми — відома київська художниця Тетяна Ягодкіна.
Викладачі допоможуть проаналізувати особливості зображальної мови народної художниці, визначити характерні риси та напрямки її творчості. Розвинути власну фантазію через відпочинок і мистецьку гру.
Протягом фестивалю бажаючі зможуть навчитися:
–малювати фантастичних звірів за мотивами творчості Примаченко, вирізати та монтувати їх на роздрукованому пейзажі Вишгорода
– ебру – давній техніці живопису на воді екологічними фарбами на натуральній основі. Спочатку дивовижний малюнок твориться на воді, а потім переводиться на папір чи тканину, на яких і фіксується магічний візерунок.
– самчиківському розпису – викладачі покажуть зразки самчиківського розпису, проаналізують його стилістичні особливості та порівняють з творами Марії Примаченко. Разом з дітьми знайдуть схожість і різницю в елементах народної творчості, продемонструють на майстер-класі, як створюється самчиківський розпис, з чого починати і як надати йому характерних особливостей.
– штампуванню – майстер розповість про технологію «штампування», як за допомогою певних інструментів можна створити силуети звірів, птахів та рослин різних кольорів за мотивами творів Марії Примаченко. Штампування робиться на кольоровий папір, що надає творам більшої декоративності, потім зображення прикрашається елементами, характерними для творчості вдатної художниці.
–малювати пейзаж з натури – заняття на території Музею гончарства в зоні, спеціально облаштованій під фестиваль. Заняття подарує відчуття творення справжнього пейзажу, написаного з натури. Робота проходитиме на етюдниках, як у професійних художників. Викладач розповість поетапно, як найкраще розташувати зображувані предмети на площині паперу, як змішувати і накладати кольори. Таким чином всі зможуть спробувати і зрозуміти, що воно таке пленерний живопис!
– створювати головні убори з паперу: учасники заняття отримають заготовки головних уборів та прикрасять їх власноруч створеними силуетами диво-звірів, птахів та рослин. Обиратимуть кольорову гамму та декоративні елементи для декорування.
–робити рельєфи з глини, малювати рослинні та анімалістичні мотиви
– а ще на вас чекають фотозона й арт-простір із “диво-звірями” та арт-лабіринтом, в якому завиграшки можна заблукати.
Заняття проводять: Тетяна Ягодкіна, Ольга Гальчинська, Анна Бат та Яна Власенко-Бернацька, Геннадій Тітов.
Джерело: ВІКЗ