10.08.2018
Ігор Швець 0
10 серпня в Укрінформі (Київ) директор НАБУ Артем Ситник презентував звіт про роботу бюро протягом І півріччя 2018 року. Очільник цього правоохоронного органу розповів про низку основних корупційних проваджень, навів основні статистичні дані.
За словами Ситника, Національне антикорупційне бюро України працює у досить складних умовах, коли тривають інформаційні війни, вчиняються різні провокації. Але ці труднощі не лякають згуртований колектив, який готовий до нових випробувань.
Детективи і надалі протидіятимуть кримінальним корупційним правопорушенням, які вчиняють вищі посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.
На підтвердження цього, НАБУ підготувало проекти підозр у справах, де фігурують представники вищих ешелонів влади, зокрема й народні депутати. Прізвища поки не оприлюднюються.
Ситник розповів про позовну роботу бюро. Це пов'язано з тим, що деякі топ-менеджери державних підприємств вдаються до корупційних схем при укладанні угод.
Так, за І півріччя поточного року за позовами НАБУ винесено 23 рішення на майже 1,5 млрд грн збитків. А загальна сума за роки роботи бюро сягає 6 млрд грн. Сподіваємося, що ці кошти незабаром повернуться державі.
Проте на шляху до цього різним владним службам та гілкам доводиться стикатися з надзвичайним тиском. Як приклад, Ситник назвав позови у справі ПАТ “Укрнафта”, сума яких становить 1 млрд грн. Рішення судді винесли на користь держави.
Ще один важливий аспект роботи НАБУ — співпраця з правоохоронними структурами інших країн. За перші півроку направлено 83 запити щодо корупційних схем. А за весь період діяльності бюро — 371.
Також під прицілом НАБУ перебувають і електронні декларації. На сьогодні у провадженні 72 кримінальні справи. Загальна сума незадекларованих доходів — майже 770 млн грн. Серед фігурантів — народні депутати, судді та інші особи.
На даний час у кримінальному провадженні НАБУ перебувають справи, загальна сума збитків по яких перевищує 100 млрд грн. Ті, які передані до суду, — 66 млрд грн.
Велика частина цих коштів забезпечена арештами та іншими запобіжними заходами. Тому є суттєві підстави, щоб повернути їх до бюджету.
Сподіватимемося, що меч правосуддя настигне й ірпінських можновладців, які розробили корупційні схеми заради власного збагачення.
Підсумовуючи свій виступ, Ситник запевнив, що тиск на НАБУ, інформаційні війни — це індикатор того, що бюро рухається у правильному напрямку.
Певні надії покладаються на створення Антикорупційного суду. Відповідний закон ухвалений, оголошено конкурс на зайняття посад у ньому.
“Запрошую усіх бажаючих, хто підходить по кваліфікаційних вимогах, взяти у ньому участь. Готуйтеся до тиску, бруду. Але комусь в Україні це потрібно робити. Допоможіть нам завершити те, що ми розпочали”, — закликав Артем Ситник.