28.10.2018
Наталія Біла 0
За кілька років ускладнилося питання із тваринами на вулицях Білої Церкви: час від часу стають відомі випадки укусів собаками дорослих людей, кілька випадків – нападів на дітей.
Під час нещодавнього засідання 59-ї сесії Білоцерківської міськради, депутати прийняли рішення про зміни до Правил утримання тварини у місті Біла Церква. Варто сказати, що за словами фахівців та згідно статистики, 71% людей у місті були покусані саме домашніми тваринами. Отже, тепер, завдяки мікрочіпу та жетону, який має знаходитися на собаці, буде можливість встановити власника тварини та оштрафувати її - за неналежне утримання домашнього улюбленця.
За інформацією прес-служби виконкому Білої Церкви, ідентифікація тварин у м. Біла Церква проводитиметься у ветеринарних лікарнях державними або приватними ветеринарними лікарями методом введення під шкіру транспондера (мікрочіпу) й видачею жетону з індивідуальним номером та QR кодом (з інформацією про електронну сторінку тварини). Ідентифікація тварин може проводитись безпосередньо за місцем проживання (реєстрації) власника. Крім того, при реєстрації тварини її власнику видаватиметься не тільки картка реєстрації, а й індивідуальний жетон, де вказуватиметься реєстраційний номер. Тож і вигулювати собак без індивідуального жетону буде заборонено. Людині, яка буде опікуватися твариною, виводячи тварину у громадські місця (у наморднику та на повідку) варто потурбуватися й про документи: адже потрібно мати при собі необхідні документи - страховий поліс, індивідуальний номер тварини (ідентифікаційний номер мікрочіпу).
Контроль за додержанням цих правил буде вести Національна поліція, Держпродспоживслужба в м.Біла Церква, КУ БМР «Інспекція з благоустрою», КП БМР «Муніципальна варта», громадські організації.
Крім того, депутати коротко, але емоційно обговорили тему будівництва притулку для тварин. Кілька депутатів, зокрема, Борис Смуток, висловили стурбованість збільшенням кількості нападів на людей… Втім на кілька депутатських наголошувань про необхідність зведення притулку білоцерківський міський голова Геннадій Дикий твердо сказав, що на даному етапі неможливо звести такий повноцінний будинок (таких безхатніх тварин, яких в місті наразі близько трьох тисяч). Але будуть зведені приміщення, які використовуватимуться як для «перетримки» та реабілітації тих собак, яким зроблять необхідні процедури.