Новини
Новини Київської області
Акції
Вишгород
Культура

До Вишгорода завітав Книжкобус


В інноваційному освітньому книжковому хабі діти не лише читали й знайомилися з літературними новинками, а й знайомилися, спілкувалися. А ще Книжкобус завдяки підтримці районної ради поповнився виданнями письменників Катерини Єгорушкіної й Сергія Скарбника

Чи можливо таке – самокати й велосипеди кинуті біля Книжкобуса, а дітвора захоплено перебирає книги, і швидко знаходить щось цікаве для себе. Дівчатка й хлопчики зручно вмощуються на лавках і пуфиках, і починають гортати сторінки.

«У тебе цікава картинка в книжці!» «У тебе теж!» «А як тебе звати?» - чую розмову двох хлопчиків, діалог переростає у знайомство, а там – може, і в дружбу двох книголюбів.

Як зауважує представник Благодійного фонду «Коло», одного з організаторів Книжкобуса, Олена Акопова, головне мета цього інноваційного освітнього хабу – зацікавити дітей читанням книжок, розповісти про новинки дитячої літератури, ознайомити з розвиваючими іграми, відволікти від гаджетів, до яких останнім чином пристрастилась дітлашня.

Але, як ми побачили, Книжкобус відіграє ще одну важливу соціальну функцію – соціалізаційну. Діти знайомляться, спілкуються, обмінюються думками…

Задоволена роботою Книжкобуса Юлія, яка привела сюди сина Сергійка. Мама розповідає що це чудово, що є така можливість ознайомити дитину з новими книжками, а Сергійку ніколи заморочуватися цими дорослими питаннями: він зосереджено читає. Каже, що найбільше подобається література про машини.

У Книжкобусі під час його роботи було, як у вулику. Дорослі зауважували, що це дуже здорово – така бібліотека на колесах, а дехто з них також поринав у читання.

Жителька Вишгорода Ольга підійшла спеціально поцікавитись – з якою періодичністю приїжджатиме до міста Книжкобус, зауважила, що це дуже цікава й потрібна ідея. І навіть трохи засмутися, дізнавшись, що це разова акція. Сказала, що було б добре, якби він приїжджав сюди регулярно. Втім, і цей візит став можливим завдяки підтримці районної ради і її голови Ростислава Кириченка, адже основна локація Книжкобуса – Київ, де «автобус-читальню» можна побачити у різних районах. Щодо районів Київщини – то тут поки що пощастило тільки Вишгородському: трохи раніше хаб на колесах побував у Нових Петрівцях, і сьогодні – в районному центрі.

Втім, можливо, варто було створити щось подібне «районного масштабу»? Книжкобус вкиликав інтерес і в директора Вишгородської районної бібліотеки Марини Березинець, яка прийшла, щоб поцікавитись роботою хабу.

До речі, під час роботи Книжкобуса можна було не тільки читати книги. Райрада організувала у фойє адмінбудинку локацію, де діти могли зайнятися творчістю, зокрема, малюванням. Тут ми й познайомилися з шестирічною Надією, яка тільки-но завершила творити свої художні шедеври. А ще – з її мамою Марією, яка, як з’ясувалось, не лише супроводжувала дочку, точніше, все було зовсім навпаки: Марія презентувала книжки свого чоловіка, письменника з Вишгорода Сергія Скарбника. Тут же була міні-виставка видань ще однієї письменниці з Вишгорода – Катерини Єгорушкіної, яка ще є казкотерапевткою, сценаристкою мультфільмів, фахівцем з розвитку креативності.

Як розповіла Олена Акопова, у Книжкобусі – понад 300 різноманітних дитячих книжок. А відсьогодні ця бібліотека поповнилась ще кількома – завдяки підтримці райради хаб отримав у подарунок видання Катерини Єгорушкіної й Сергія Скарбника. Радник голови райради Крістіна Басок зауважила, що твори письменників з Вишгорода треба популяризувати, і знайомити з ними дітей через Книжкобус – прекрасна ідея.


Фото автора