Новини
Україна
Екологія
Новини світу
За кордоном

До 2100 року літо буде довжиною півроку: нове дослідження


До такого висновку прийшли китайські вчені.

Про це повідомили у виданні Daily Mail.

У найближчі 80 років у Північній півкулі вчені прогнозують збільшення літнього сезону. Згідно з новим дослідженням, якщо не вжити заходів щодо пом'якшення наслідків зміни клімату літо довжиною в шість місяців стане новою нормою до 2100 року для багатьох країн світу, зокрема й України. На думку авторів дослідження, це призведе до незворотних наслідків для сільського господарства, здоров'я людини і навколишнього середовища.

Довідково. У Північній півкулі розташовуються Північна Америка, Євразія та частини Південної Америки, Африки та Океанії.

Дослідники з Інституту океанології Китайської академії наук використали історичні щоденні кліматичні дані з 1952 по 2011 рік, щоб виміряти тривалість і настання чотирьох сезонів у країнах Північної півкулі. Після вчені створили моделі зміни клімату, щоб передбачити, як зміняться сезони в майбутньому.

© Geophysical Research Letters/AGU

Результати показали, що, в середньому, літо вже збільшилося з 78 до 95 днів, а зима скоротилася з 76 до 73 днів. Весна і осінь також скоротилися з 124 до 115 днів і з 87 до 82 днів відповідно. Також протягом півстоліття весна і літо починалися раніше, а осінь і зима – пізніше. Зазначається, що найбільших змін в своїх сезонних циклах зазнали Середземноморський регіон та Тибетське нагір'я.

Якщо ці тенденції збережуться без будь-яких заходів щодо пом'якшення наслідків зміни клімату, дослідники прогнозують, що до 2100 року зима триватиме менше двох місяців. Перехідні весняні та осінні сезони також скоротяться, натомість літо збільшиться до шести місяців.

Як повідомляв Погляд, 8-10% глобальних викидів парникових газів пов’язані з не споживаною їжею.

До слова, за даними ООН, у перші 20 років цього століття відбулося «приголомшливе» зростання кліматичних катастроф. Натомість між змінами клімату та підвищенням смертності існує пряма взаємозалежність.

Нагадаємо, Facebook має намір боротися з недостовірною інформацією про зміни клімату.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.