Новини
Новини Київської області
Анонси
Екологія

До 100-річчя Конча-Заспи для натуралістів оголосили змагання


Природознавцям пропонують задокументувати живі організми заповідної зони.

Фото: Facebook-сторінці Української природоохоронної групи – UNCG
Автор фото: Viktoriia Rogovenko CC BY-SA 4.0

Про це повідомили на Facebook-сторінці Української природоохоронної групи – UNCG.

«Змагання полягає у фіксації зустрічей видів живих організмів всіх груп за допомогою мобільного додатку або сайту iNaturalist. Для конкурсу створено спеціальний проєкт, що збиратиме фотографії об'єктів рослинного і тваринного світу в межах колишнього заповідника «Конча-Заспа» (сучасного заказника «Острів Жуків»)», – пояснюють організатори.

«Конча-Заспа» є одним з найперших створених заповідників в Україні. У грудні 2021 року йому виповниться 100 років. Наразі заповідник входить до заказника «Острів Жуків», який знаходиться в заплаві Дніпра в Голосіївському районі Києва та займає площу понад 1000 га.

Отже, для участі у конкурсі необхідно:

  • Зареєструватися на iNaturalist або встановити додаток на смартфон.
  • Завантажити якомога більше світлин живих організмів зроблених у заповіднику з 1 березня до 30 листопада 2021 року включно.

«Можна завантажувати й старі фото, однак підбиваючи підсумки, ми будемо враховувати лише спостереження, обмежені вказаними часовими рамками».

UNCG

Переможцями стануть ті учасники, які сфотографували найбільшу кількість видів живих організмів у межах території колишнього заповідника. До слова, враховувати будуть тільки ті фото, які отримали дослідницький статус (Research Grade), тобто були підтверджені щонайменше двома користувачами ресурсу iNaturalist.

Переможців оголосять за результатами трьох фенологічних сезонів 2021 року: весни, літа та осені. Таким чином буде оберуть по 3 учасника за кожен сезон і три – за підсумками всіх трьох сезонів.

Переможці отримають трилогію про природу Конча-Заспи / Острова Жуків, що міститиме історичний нарис, матеріали за роки роботи заповідника (1921–1934) і видання про сучасний стан його природи. Презентація видань планується в кінці року.

Як повідомляв «Погляд», збір відомостей про сучасний стан біорізноманіття колишнього заповідника було розпочато наприкінці минулого року.

Нагадаємо, нещодавно прийняли новий земельний закон, який, на думку експертів, ставить під загрозу всі заповідники в країні.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.