Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Для українців усі вакцини від COVID-19 будуть безкоштовними


В останній день року глава Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що всі вакцини проти коронавірусної інфекції для українців будуть абсолютно безкоштовними.

фото - freepik.com

«Усі вакцини, всі без винятку, які купуються за державні кошти будуть абсолютно безкоштовні для всіх українців. Це та стратегія, яка є в Міністерстві охорони здоров'я, це те, що було затверджено президентом України Володимиром Зеленським. Ми повинні забезпечити відповідний доступ до вакцин для всіх без винятку громадян України».

Також на брифінгу 31 грудня очільник МОЗ розповів, що відомство через своє підприємство «Медичні закупівлі України», яке було визначено оператором вакцин, уклало договір на поставку 1 млн 913 тис. доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії «Сіновак» (Sinovac Biotech, Китай).

Однак, це не єдиний препарат, яким щеплюватимуть українців, закуповуючи за державні кошти. За словами Степанова, МОЗ наразі перебуває на фінальній стадії підписання договорів з провідними світовими компаніями-виробниками вакцин від коронавірусу. Тож наступні договори на постачання вакцин проти COVID-19 із світовими топвиробниками будуть укладені найближчим часом.

фото - freepik.com

«Ми знаходимося на фінальній стадії підписання договорів з іншими провідними світовими виробниками вакцин проти коронавірусної хвороби. Перемовини з деякими компаніями ми почали ще з травня 2020 року. Окрім безпосереднього спілкування з компаніями, у мене відбуваються постійні перемовини з колегами – міністрами охорони здоров’я інших країн. У першу чергу країн-виробників вакцин проти COVID-19», – наголосив очільник МОЗ.

Нагадаємо, що Україна безкоштовно отримає не 8, а 16 млн доз вакцини від COVID-19 у межах ініціативи COVAX. Цього вистачить, щоб вакцинувати 8 млн громадян.

«Погляд» також писав про 5 етапів вакцинації українців від COVID-19.

Читайте, кого в Україні вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.