Новини
Україна

Для енергетики України – Швеція: передає понад 56 млн євро (ВІДЕО)

Пріоритет буде віддано Харкову, проте підтримку зможуть отримати й інші міста.

Швеція надає новий енергетичний пакет для України на загальну суму 650 мільйонів шведських крон (понад 56 млн євро).

Про це повідомляється на сайті уряду Швеції.

"Нова підтримка допоможе забезпечити енергопостачання України, щоб основні державні послуги, такі як школи, лікарні, транспорт, водопостачання та бізнес, могли продовжувати функціонувати".

Допомога фінансується з бюджету допомоги та управляється Sida від імені уряду. Вона складається з двох частин:

  • 500 мільйонів шведських крон через Фонд енергетичної підтримки України організації Енергетичне співтовариство,

  • 150 мільйонів шведських крон через Програму розвитку ООН (ПРООН).

Зазначається, що підтримка через ПРООН буде спрямована на фінансування термінового будівництва енергетичної інфраструктури в Україні.

Наразі гострою є потреба в технічному обладнанні та інших ресурсах для виробництва енергії, таких як генератори, трансформатори, установки та навчання персоналу. У зв'язку з нагальними потребами, пріоритет буде віддано Харкову, проте підтримку зможуть отримати й інші міста, такі як Одеса, Київ та Миколаїв.

Нагадаємо, 22 травня Швеція оголосила про трирічну програму військової підтримки України на $7 млрд. Останній пакет підтримки від Швеції, оголошений у лютому, включав десантні катери, артилерійські боєприпаси та фінансову підтримку на суму 7,1 мільярда крон.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.