Культура
Київ

Дивовижний і незнаний світ Любові Панченко – відкриття виставки

Більшість робіт представлені на загал вперше. Зокрема повний цикл ілюстрацій до "Тіней забутих предків", які не увійшли до альбому "Повернення".

Дивовижний і незнаний світ Любові Панченко – відкриття виставки - зображення

У Києві відкрилася виставка художніх робіт та ескізів моделей одягу "Останній подарунок" талановитої мисткині з Бучі, почесної громадянки міста Любові Панченко.

Почала діяти експозиція її робіт у Музеї шістдесятництва, що на вул. Олеся Гончара, 33.

Пані Любов з юності пропагувала українську культуру, й всі її роботи були пронизані великою повагою до рідної країни та звичаїв предків. У кожному малюнку, у кожній вишитій сорочці, сукні чи паску – збереження народних традицій та автентичність, притаманна її неповторному таланту.

Як зазначають у Музеї, більшість робіт представлені на загал вперше. Зокрема повний цикл ілюстрацій до "Тіней забутих предків", які не увійшли до альбому "Повернення".

"Для кола шістдесятників художня і декоративно-прикладна творчість Любові Панченко мала свої глибинні змісти, які дозволяли повернутися "до джерел", звільнитися від комплексу меншовартості, доростати до української ідентичності та поринути у світ кольору та краси, який так контрастував із сірістю радянської дійсності", –

зазначила під час відкриття виставки

директорка Музею Олена Лодзинська.

Євген Сверстюк влучно зазначив:

"Ці роботи явно несуть печать геніальності. Художниця живе в своєму світі, вона відкриває нам цей світ".

На знакову подію прийшли поціновувачі таланту бучанської художниці й ті, хто вперше хотів познайомитися із роботами талановитою мисткині. Серед відвідувачів також були люди, які особисто знали Любов Михайлівну, тож розповіли свої спогади всім присутнім про її творчість, характер і цікаві події із життя художниці-модельєрки.

На відкриття виставки також завітала молодь – представники спілки українських аніматорів УАнімА, які створили мистецьку інді-гру “60. Втрачені скарби”. Це серія інтерактивних новел про художниць, які працювали в Україні в 60-х роках. Починається комп’ютерна історія з творчості Любові Панченко.

“Це неоціненний скарб України, її творчість не залишить нікого байдужим, то ж давайте не забувати про видатну творчість Любові Панченко, адже це – ексклюзив!”, – наголосив Сергій Попов, керівник ансамблю “Перлина Бучі”, які не лише завітали на виставку, а і подарували присутнім свій виступ.

Дивовижний і незнаний світ Любові Панченко – відкриття виставки - зображення
Дивовижний і незнаний світ Любові Панченко – відкриття виставки - 1 - зображення
Дивовижний і незнаний світ Любові Панченко – відкриття виставки - 2 - зображення
Дивовижний і незнаний світ Любові Панченко – відкриття виставки - 3 - зображення
Дивовижний і незнаний світ Любові Панченко – відкриття виставки - 4 - зображення
Дивовижний і незнаний світ Любові Панченко – відкриття виставки - 5 - зображення
Дивовижний і незнаний світ Любові Панченко – відкриття виставки - 6 - зображення
Тривалість виставки: 10.02.2023 – 10.03.2023.

Нещодавно, у Бучі вшанували пам’ять мисткині, яка постраждала від окупації. Жителі міста зібралися на мітинг-реквієм, присвячений 86-ій річниці з Дня Народження лауреатки премії імені Василя Стуса, художниці-модельєрки Любові Панченко. Мисткиня постраждала під час окупації міста Буча російськими загарбниками. 30 квітня 2022 року Любов Панченко померла у Київській лікарні.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.