#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Головні новини

Дітям із ОРДЛО дозволили вступати у вузи без ЗНО

03.07.2020 Оксана Кириленко 0

Всі охочі з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей навчатимуться в українських ЗВО безкоштовно.

фото: "Лента. ЮА"

Сьогодні, 3 липня, депутати Верховної Ради ухвалили в першому читанні і в цілому законопроект №3734 "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо особливостей вступу до установи вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей, а також інших категорій осіб).

Тобто, законом передбачена можливість вступу в усі заклади вищої освіти за вступними іспитами в межах встановлених квот для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія і населені пункти на лінії зіткнення.

До сьогодні квоти при вступі до вишу мали учні із Криму та Севастополя.

Крім того, всі охочі з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей навчатимуться в українських ЗВО безкоштовно, через державне замовлення в межах квот.

«Це – частина нашої державної політики. Ми боремося за молодь на тих територіях, ми хочемо максимально заохотити таких випускників переїжджати в Україну, вступати в наші заклади освіти, навчатися в українській системі освіти», – пояснив Володимир Зеленський.