Діна Волинець: Міжнародний тиждень фасилітації
Останнім часом багато говорять про те, що Україна може дати світу і мені б хотілося додати до цього списку кілька пунктів, які я бачу в своїй роботі.
1. Життєстійкість (resilience) - навіть за останніми дослідженнями, на восьмий місяць повномасштабної війни 40% українців перебувають у напруженому або дуже напруженому стані.
Водночас громадяни демонструють хороший рівень життєстійкості – за шкалою від 1 до 5 оцінюють його на 3.9.
І це особливо видно, коли тривоги застають нас в процесі роботи - ми просто йдем в укриття, завершуючи поточні справи і продовжуючи працювати там до відбою.
Те саме стосується онлайнів - завершили на моменті тривоги чи відключення світла - наступний раз почали з того ж моменту.
2. Відповідальність - за себе, за оточуючих, за інших - під час заходів вже майже немає вигуків "а давайте не підем в укриття", усі збирають усе що треба і допомагають усім оточуючим дібратись безпечного місця.
3. Адаптивність - ми можемо працювати в будь-яких умовах і багато що можем прийняти як нові умови (окрім порушення прав людини і цін на яйця).
Ми змінюємо програму та формати роботи по ходу, або ж одразу плануєм заходи в укритті.
4. Емпатія і прийняття - ми приймаєм людей різними не тому, що толерантнітсь є прописана десь у законі.
Нам правда цікавий досвід усіх людей і їхня думка, коли мова заходить про різноманіття.
5. Полярність думок, або як я це називаю - "срач - національний спорт українців" - ми можемо сперечатись про що завгодно, бо різні, але завжди знайдем конструктивне рішення проблеми. Ну, а якщо з фасилітатором, то це буде ще й швидше, приємніше і веселіше.
За тиждень український чаптер проводитиме онлайн захід для іноземних фасилітаторів і бізнесів, що буде приурочений тижню фасилітації.
А наприкінці місяця я думаю організувати офлайн захід про фасилітацію у Львові. Час, дата і формат ще не відомі, але якщо вам цікаво - тегайтесь в коментарях, обовʼязково вишлю вам запрошення.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.