Діджиталізація: в Україні запрацював Цифровий театральний архів
Днями Національна спілка театральних діячів України презентувала Цифровий театральний архів. Зараз він налічує 113 театрів, 333 вистав та 1563 персоналій.
Про зручний та доступний веб-ресурс з повноцінною національною театральною базою даних створено для театральної спільноти, науковців та глядацької аудиторії, повідомляється на сайті theatre.com.ua.
Національна спілка театральних діячів України взялася за справу створення цифрового архіву, розуміючи, що збирання інформації, фіксація театрального процесу є не менш важливою, ніж створення нових спектаклів, впровадження інноваційних технологій та досвідів в театральну практику.
Для чого створювали Цифровий театральний архів:
Також, створення театральної бази даних є важливим і для повноцінного розуміння тих процесів, що відбуваються в театральній сфері сьогодні, місця і ролі театру в загальнонаціональному культурному контексті.
Зарубіжний досвід:
У багатьох країнах такий процес діджіталізованого архівування та фіксації театрального процесу вже давно триває. Існує чимала кількість електронних театральних архівів у Великобританії, Німеччині, США, Франції. А державні інституції, що опікуються театрами в центральноєвропейських країнах (Інститут театру імені Збігнева Рашевського в Польщі, Угорський театральний музей та інститут, Театральні інститути у Словаччині, Чехії, Словенії та інші) забезпечують збереження інформації на спеціальних сайтах.
Раніше «Погляд» повідомляв, що Київський театр драми і комедії на лівому березі відкрив новий сезон