Новини
Ірпінь
Культура

Десятикласник з Ірпеня став учасником відомого філософського проєкту



Юнак увійшов до 20-ки учасників філософського проєкту «Обрії майбутнього 7.0.

Уже кілька років поспіль благодійний фонд Klitschko Foundation спільно з «Аспен Інститутом Київ» проводять філософський семінар для підлітків 14-16 років під назвою «Обрії майбутнього». Днями його провели знову - повідомляє пресслужба благодійної організації Klitschko Foundation.
Учасниками цього проєкту стали 10 талановитих дівчат та 10 хлопців. Серед них - і десятикласник з Ірпеня Антон Черевичний.

«Взяти участь у проєкті мені порадили вчителі. Через брак досвіду в онлайн-проєктах я спочатку мав деякі сумніви щодо участі. Проте, коли отримав матеріали для семінару, переглянув теми, усвідомив – хочу. І вже у перший день проєкту мої емоції «зашкалювали». Надзвичайно сподобався формат діалогу, завдання та запитання, які були протягом семінару. Усі уривки з текстів були чудово підібрані та повністю розкривали основний смисл. Враження неймовірні! Для мене "родзинкою" проєкту стала інтелектуальна атмосфера, яка панувала під час семінару. У такій атмосфері дуже приємно працювати, адже асоціативні зони мозку спрацьовують і вмикають його на всю потужність. Обов’язково радитиму свій досвід іншим!», - поділився враженнями від проєкту хлопець.

Упродовж п’яти днів учасники семінару розглядали такі теми: творчий розум; людина та суспільство; простори спілкування; знання – це сила; гідне та щасливе життя.

Кожен учасник отримав збірку текстів для підготовки до семінару. Серед філософів Рене Декарт, Томас Гоббс, Ешлі Венс, Антон Чехов тощо. Протягом проєкту учасники обговорювали ці тексти у форматі діалогу, ділились своїми думками, відстоювали свої точки зору. І хоча авторами текстів були мислителі різних віків, але у них підлітки знаходили відповіді на актуальні питання, визначались із траєкторіями свого розвитку – професійного та особистісного, ставили нові цілі перед собою, розивали навички креативного, критичного та аналітичного мислення, вчились ораторському мистецтву та командній роботі.

Також підлітки мали можливість поспілкуватися з гостею – Катериною Крук, менеджеркою Facebook із публічної політики – послухати історію її життєвого шляху та поради.

Хоч філософський семінар закінчився, але перед учасниками та учасницями попереду є дуже відповідальне та цікаве завдання – протягом квітня втілити власні локальні проєкти для однолітків. Тож незабаром підлітки по всій Україні зможуть доєднатися до філософських онлайн-семінарів від випускників проєкту.

Довідково

Klitschko Foundation – благодійна організація, що розвиває громадянське суспільство в Україні. Через неформальну освіту підлітки і молодь опановують навички XXI століття, впроваджують здоровий спосіб життя, стають екологічно свідомими, вчаться проєктного підходу у житті, навчанні та у майбутній професії. Випускники проєктів організовують освітні заходи для однолітків та колег, таким чином стають амбасадорами змін у своїх громадах.
Сайт: https://www.klitschkofoundation.org/

Аспен Інститут Київ – українська позапартійна громадська спілка, що підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства, сприяє розвитку культури діалогу та створює можливості для обміну ідеями. На виконання своєї місії Аспен Інститут Київ залучає до діалогу лідерів бізнесу, державного врядування, представників академічної спільноти, медіа, культурних проектів та громадянського суспільства.
Сайт: https://aspeninstitutekyiv.org/

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, що у Києві через віртуальний клуб вчитимуть татусів виховувати дітей.

Також ми розповідали про те, що психолог з Ірпеня став претендентом на перемогу у «Голосі країни».

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.