Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Держзамовлення на підготовку бакалаврів цьогоріч збільшилось


Зростання майже на 6 відсотків кількості бюджетних місць на підготовку фахівців за освітнім ступенем «Бакалавр» пов’язане з тим, що у 2020 році збільшилась кількість випускників 11 класу.

Напередодні реєстрація\ї електронних кабінетів абітурієнтів, яка розпочнеться завтра, 1 серпня, о 10 годині, і по суті, є стартом вступної кампанії 2020, Урядовий портал опублікував повідомлення про збільшення держзамовлення за освітнім ступенем «Бакалавр».

Зокрема, цьогоріч загалом по Україні заплановано 84,6 тис місць на «бакалаврське держзамовлення (в тому числі за денною формою – 77,6 тис). А це – на 5,9% більше, ніж було торік.

Також за освітньою спеціальністю «Магістр» на основі ПЗСО обсяг держзамовлення складає 6,04 тис місць, тобто це місця для магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань.

Втім, чи означає це, що більший відсоток випускників може претендувати на бюджетні місця?  

Генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров пояснив, з чим це пов’язано. «У 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11%, у порівнянні із 2019, тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти було відповідно збільшено», – зауважив посадовець.

Також Урядовий портал повідомив, що держзамовлення на підготовку бакалаврів у закладах вищої освіти, які належать до сфери управління МОН, збільшено на низку таких галузей технічного та освітнього профілю, як:

Інформаційні технології – на 39,9%;

Механічна інженерія – на 13,3%;

Електрична інженерія – на 11,6%;

Виробництво та технології – на 11,1%;

Гуманітарні науки – на 10,8%;

Хімічна та біоінженерія – на 10,0%;

Електроніка та телекомунікації – на 10,0%;

Аграрні науки та продовольство – на 9,1%;

Математика та статистика – на 8,8%.

Втім, низки спеціальностей торкнулося зменшення держзамовлення  бакалаврів. Йдеться про спеціальності, пропозиція представників яких на відчутно переважає попит. Це такі спеціальності:

Сфера обслуговування – на 47,4%:

Журналістика – на 30,3%;

Управління та адміністрування – на 24,0%;

Право – на 17,6%;

Соціальні та поведінкові науки – на 11,6%;

Міжнародні відносини – на 6,3%.

Також зауважується, що цьогоріч обсяг держзамовлення за освітнім ступенем «Магістр» на основі ОС бакалавра складе 45 тисяч місць. На аспірантуру та докторантуру – відповідно 4 288 та 431 місць

«Загалом же держава виділила кошти на підготовку 176,5 тис фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у закладах вищої освіти та наукових установах, йдеться у повідомленні.

"Погляд повідомляв про попередні підсумки основної сесії ЗНО-2020: цього року побільшало 200-бальників