Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Держава платитиме за наслідки щеплення проти коронавірусу


В Україні створять спеціальний компенсаційний фонд, який виплачуватиме кошти за можливі наслідки від щеплення проти коронавірусу.

фото: freepik.com

Про це 22 березня говорилося на селекторній нараді на чолі з президентом Володимиром Зеленським, повідомляє Офіс президента.

Володимир Зеленський має намір якнайшвидше підписати ухвалений парламентом 19 березня закон, згідно з яким держава бере на себе відповідальність за наслідки щеплення проти коронавірусу. Після цього постановою Кабінету Міністрів буде створено спеціальний компенсаційний фонд.

Наприкінці наради прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив міністру охорони здоров'я Максиму Степанову внести зміни до плану вакцинації, які дадуть змогу якнайшвидше вакцинувати громадян, які записались у чергу на щеплення.

Наразі уряд працює над тим, щоб якнайшвидше отримати обіцяні вакцини від COVID-19. Зокрема, на сьогодні домовленості є не лише в рамках ініціативи COVAX, а й щодо вакцин Covishield, Sinovac, Pfizer.

Нагадаємо, 22 березня в Україні розпочався другий етап вакцинації від коронавірусу. Окрім мобільних бригад, тепер будуть працювати 565 стаціонарних пунктів щеплень. Загалом згідно з  «дорожньою картою вакцинації» щеплення населення України відбувається в 5 етапів.

Усього від початку вакцинальної кампанії щеплено 111 025 людей, з них отримали 1 дозу – 111 024 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 1 особа. За минулу добу, 21 березня, було вакциновано 2 715 українців.

Станом на 21 березня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 309 826 людей. Дізнайтесь, як записатися в електронну чергу на вакцинацію від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.