Новини
Головні новини
Бородянка

Депутати Бородянської районної ради розбиралися в ситуації, що склалась в окремих громадах району у зв’язку з децентралізацією


6 липня 2018 року відбулася позачергова 28-й сесія Бородянської районної ради VII скликання. На засіданні депутати розглянули три питання, зокрема:

  1. Про розгляд проекту рішення Бородянської районної ради «Про внесення змін до рішення 24 сесії Бородянської районної ради сьомого скликання від 22.12.2017 №287-24-VIІ «Про районний бюджет Бородянського району на 2018 рік».
  2. Про розгляд проекту рішення «Про внесення змін до структури та чисельності Комунального закладу Бородянської районної ради «Бородянський центр первинної медико-санітарної допомоги».
  3. Про ситуацію, що склалась в окремих громадах району у зв’язку з децентралізацією.

І якщо перші два питання було прийнято достатньо швидко, третє – викликало чималий резонанс не тільки на сесії, а й серед спільноти району.

В третьому питанні 28-ї сесії Бородянська районна рада підтримала лист сільських і селищних голів, що був опублікований наприкінці червня цього року.

Нагадаємо, що 30 червня 2018 року голови сільських та селищних рад Микуличів, Неміщаєвого, Клавдієво-Тарасового, Здвижівки, а також двоє депутатів Бабинецької селищної ради підписали лист, в якому звертаються до народного депутата України Ярослава Москаленка та голови КОДА Олександра Горгана з проханням висловити свою офіційну позицію щодо порушення Бучанською міською радою процедури приєднання до міст обласного значення.

В свою чергу, Ярослав Москаленко у відповіді голові Немішаївської селищної ради попросив не намагатися маніпулювати ним через публічне звернення та зауважив, що:

«Все буде так як вирішить громада, вірніше її більшість і ми не маємо права втручатися в рішення людей».

Натомість під час розгляду третього питання Бородянської районної ради також були висловлені пропозиції аби заборонити Бучі проводити будь-які заходи на території району, допоки правоохоронні органи не дадуть правову оцінку подіям, що відбуваються. А також пропозиція не тільки надати правову оцінку, а і вважати не правомірним все, що буде проходити без участі Бородянської районної ради. Крім того було запропоновано внести пропозицію стосовно проведення місцевого референдуму в селах Здвижівка та Бабинці з питання майбутнього приєднання цих населених пунктів до ОТГ, адже не всі мають можливість долучитися до обговорень на громадських слуханнях, що проходять в населених пунктах.

Зауважимо, що за останніми даними на громадських слуханнях у Бородянці 6 липня 2018 року були присутні 84 чоловіка (71 з них з правом голосу), а у Бабинцях 8 липня 2018 року на громадських слуханнях було зареєстровано 588 чоловік.

Слід також зазначити, що на сайті Бородянської районної ради проект рішення по питанню «Про ситуацію, що склалась в окремих громадах району у зв’язку з децентралізацією» відсутній, натомість проекти перших двох питань є у вільному доступі.