Депутат міськради Богдан Карпенко розповів, чому вирішив балотуватися у мери Ірпеня
Нещодавно розпочалася передвиборча гонка. В Ірпені про свою готовність балотуватись на місцевих виборах вже заявили чимало кандидатів. Серед них Богдан Карпенко - чинний депутат Ірпінської міської ради, який стверджує, що знає, як вирішити найважливіші проблеми міста.
Останні 5 років Карпенко виконував обов’язки депутат Ірпінської міської ради. Але він зауважує,що як депутат міської ради він не має достатньо повноважень, для того аби змінити життя місцевих жителів. Саме тому почали з’являтися думки про те, що варто покинути політику. Та не зникала думка про те, що Ірпінь має розвиватися. Відтак, Богдан Карпенко вирішив висувати свою кандидатуру в мери.
Оцінка нинішнього розвитку Ірпеня та вирішення нагальних проблем
Розглядаючи етап розвитку Ірпеня, Богдан Карпенко зазначив, що починаючи з 2014 року місто змінилося: з’явилися світлофори, побудовано тротуари і нові дороги, облаштовано декілька парків і скверів тощо. Проте, ключовою проблемою є невизначеність чіткого напрямку розвитку міста. З огляду на прийнятий генеральний план у 2018 році не зрозуміло, де будуватимуть головне - школи та садочки.
Проблема транспорту та заторів
Однією з ключових проблем є постійні затори та недостатня кількість робочих місць для жителів міста. Саме це змушує ірпінців постійно їздити до Києва. Крім того, близько 30-4-% автівок, що зранку проїжджають через Ірпінь - це транзит з сусідніх населених пунктів. Вирішення цієї проблеми буде складним процесом, адже популярні рішення, як от будівництво нових доріг, можуть стати недостаніми та мати тимчасовий ефект, перевантаживши район Академмістечка в Києві та наявні транспортні шляхи згодом. Одним з єдиних правильних рішень є впровадження сучасного та зручного громадського транспорту. Хоч це і потребує складних розрахунків, але водночас, вирішить чимало транспортних проблем. В ідеалі він має бути муніципальним та безкоштовним - така система діє в багатьох європейських містах.
Населення Ірпеня та брак закладів освіти
Як батько двох дітей, Карпенко вже зіштовхнувся з проблемами їхньої освіти в Ірпені. Питання збільшення кількості освітніх закладів, а також закладів медицини називає найголовнішим. На думку діючого депутата, воно тісно переплетене з визначенням вектору розвитку міста. Теперішню кількість освітніх та медичних закладів потрібно збільшувати в декілька разів. Для цього місто має зобов’язувати забудовників брати участь у будівництві цих закладів. Також Карпенко не відкидає ідею партнерства місцевої влади з приватними інвесторами: в обмін на певні податкові преференції отримувати фінансування будівництва приватних дитячих садків та шкіл. Ще одним корисним нововведенням може стати принцип формування бюджету утримання навчальних закладів: кошти, які витрачає місто, мають ходити не за навчальними закладами, а за учнями. В перспективі це створить здорову конкуренцію серед всіх навчальних закладів
Дефіцит якісної питної води
Також, однією з нагальних проблем Ірпеня є сезонний дефіцит питної води. Причиною цьому слугує те, що ірпінці п’ють воду з свердловин, а кількість жителів стрімко росте, збільшується споживання. Наслідком є виснаження водоносного шару. Саме через це вже в найближчому майбутньому постачання води може бути погодинним. Вирішувати цю проблему Богдан Карпенко пропонує, знову ж таки, крізь призму нового стратегічного плану розвитку Ірпеня на найближчі 10-20 років. Саме він дозволить проаналізувати та розрахувати середній приріст населення та спрогнозувати їхні потреби. Таким чином, стане можливим точніший розрахунок навантаження та потужностей задля уникнення проблем.
Відмінності Богдана Карпенка від попередніх очільників Ірпеня
Богдан Карпенко стверджує, що відрізнятиметься від попередників своїми основними цілями, спрямованими на гармонізацію виробничої та соціальної інфраструктури. Найпершими завданнями для себе Карпенко визначає збільшення робочих місць та будівництво нових навчальних закладів. Також місто потребує збільшення кількості виробничих приміщень та майданчиків. Місцеві підприємці мають амбіції та ресурси, і міська влада має сприяти їхньому розвитку. Саме у цьому полягає загальне бачення шляхів покращення життя ірпінців. Далі кандидат обіцяє представити громадськості чітку стратегію розвитку міста, яка забезпечить чіткий вектор розвитку міста на 10-15 років. Відповідно до нього, Ірпінь не повинен перетворитись на спальний район столиці, а стати цікавим містом з власною самоідентифікацією.
Про перше рішення на посаді мера
Як додав Карпенко, першим особистим рішенням на посаді мера буде відмова від ведення будь-якого бізнесу. Далі - консультації з провідними урбаністами та представлення через декілька місяців чітко аргументованої стратегії перспективного розвитку Ірпеня, що стане основою для нового генерального плану.
Інтерв’ю Богдана Карпенка для dsnews.ua