Анонси
Культура
Дати

День музеїв у Києві 2021


Цьогоріч День музеїв, який відзначається 18 травня по світу присвячений темі відновлення і переосмислення. Всі ми осмислюємо новий досвід і нові реалії життя під час пандемії та шляхи подолання її наслідків. Українські музеї мусять нині боротися за своє відновлення й переосмислення свої ролі у нових умовах. Разом з цим це свято, коли музейники гостинно запршують на гостину. Більшість музеїв цього дня підготували святкову програму та оголосили безкоштовний доступ для відвідувачів.

День музеїв і День пам'яті про Sürgün

Тетяна Пушнова:

"

"Сьогодні День музеїв і День пам'яті про Sürgün - вигнання кримських татар з Криму радянською владою 1944 року. Посутньо, музеї саме з пам'яттю і працюють. В сучасному світі вони не просто консервують в матеріальних об'єктах пам'ять, музеї працюють над її конвертацією з матеріальної в нематеріальну і навпаки. Для чого вони це роблять? Мені здається, задля того, щоб людина не забувала про свою людяність, про зростання людяності, про надію, яку пізнання людяності дає. Пам'ять про геноцид кримськотатарського народу потребує матеріалізації, "уречевлення", музеїфікації, точки зборки. В тому місці, в якому цей геноцид стався - в Криму. Та поки Крим не з нами і музей ще там не стоїть, дуже цінними є історії тих подій, які шерять мої френди у стрічці".

У Міжнародний день музеїв і День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу за ініціативи Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum засновано Українську коаліцію пам'яті, яка об'єднає комеморативні інституції та музеї складної історії. Цього ж дня відбудеться відкриття нового громадського простору у Києві на вулиці Липській - Бібліотеки Музею Майдану як складову майбутньої Медіатеки.

На зображенні може бути: текст

Об 11:00 в Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану відбулась презентація Української коаліції пам’яті/Ukrainian Coalition of Memory. Інституції, що вже зголосилися увійти до Коаліції:

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності

.Музей Голодомору I Holodomor Museum

Центр Досліджень Визвольного Руху

Архів національної пам'яті

Меморіальний заповідник "Биківнянські могили"

Національний музей "Тюрма на Лонцького"

Український центр вивчення історії Голокосту Ukrainian Center for Holocaust Studies

Музей АТО м. Дніпро

Учасники заходу підписали меморандум про співпрацю. Детальніше ▶https://bit.ly/2QryM9S.

У Музеї Ханенків стартує Французька весна

The Khanenko Museum стартує Французька весна у співпраці з Французький інститут в Україні / Institut français d'Ukraine. Відвідувачі зможуть оознайомитись з оновленими та розширеними французькими колекціями. З нагоди "Французької весни в Україні " твори, деякі з яких ніколи раніше не експонувались, будуть представлені в європейській експозиції музею.

Ввесь день можна буде зайти у таємний дворик пороздивлятися мозаїки в рамках Slow Art Day і взяти участь у обговоренні.

На зображенні може бути: 1 особа та текст

Колективне фото на сходах музею

Вже багато десятиліть в Національному художньому музеї України є традиція робити колективне фото усіх співробітників на сходах легендарного київського музею.

"Ми від неї відступали лише тричі: 1946 року після закінчення Другої світової війни, 1986 – у рік чорнобильської катастрофи і 2020 року – під час пандемії COVID-19. Цього року ми знову зібралися на сходах музею перед фасадом у риштуванні, щоб зробити спільну світлину".

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та на відкритому повітрі
"Наша світлина, безперечно, символічна, бо відображає не тільки життя NAMU, а й ситуацію в інших українських – та й не тільки українських – музеях, які мусять нині боротися сьогодні за своє відновлення (у прямому сенсі, як наш музей, реставруючись, так і переносному – відновлюючи життя після пандемії) й переосмислення своєї ролі у нових умовах", зазначено на сторінці Музею у Фейсбук.

Ну і традиційно – вхід до музеїв у цей день вільний!

Програма київських музеїв до Дня музеїв:

Міжнародний день музеїв започатковане у 1977 році за рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв.

З нагоди свята Національний музей «Київська картинна галерея» протягом дня проводитиме екскурсії. Тут також відбудеться інтерактивна гра та лекція «Країни. Музеї. Колекції». Детальніше – за посиланням: https://knag.museum/. 

Мистецький центр «Шоколадний будинок» – філія Національного музею «Київська картинна галерея» підготував для відвідувачів тематичні фотозони, екскурсії, а також частування гарячим шоколадом. Участь за попередньою реєстрацією. Телефон для реєстрації та довідок: (044) 253-05-21. Детальніше: cutt.ly/jbBh9AA.

Музей історії міста Києва презентує квест на Липках «Місце, де народжувались ідеї» та квести з експозиції «Таємниці музейних експонатів», а також квест на вулиці «Історії академічного кварталу». Бронювання участі в командах квестів за тел.: (044) 520 28 25. Детальніше: cutt.ly/PbBh5Hw.

Київський літературно-меморіальний будинок-музей М. Заньковецької – відділ Музею театрального, музичного та кіномистецтва України проведуть захід у межах відкриття виставки «Очима в сучасний театр». Детальніше: cutt.ly/KbBjqGG.

Музей книги і друкарства України організують цикл заходів «Майбутнє музеїв: перевинайдення та переосмислення» (виставки, кураторські екскурсії, майстер класи, презентація книги, театралізована екскурсія «Поділ у творах художньої літератури»). Детальніше: cutt.ly/abBjtPc.

Раніше «Погляд» повідомляв, що столичному музею подарували кілька нових експонатів.

Також ми розповідали, що на території Києво-Печерської Лаври стартує проєкт “Київський спадок”

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

#Незламні#CrimeaIsUkraine #PrintempsFrançais