Новини
Україна
Вибори

Дебати будуть: Порошенко і Зеленський дискутуватимуть на НСК "Олімпійський"


Фото: Радіо Свобода

Петро Порошенко погодився на заклик Володимира Зеленського провести дебати на НСК "Олімпійський", однак додав, що це суперечить законодавству.

Вчора ввечері кандидат у президенти Володимир Зеленський оприлюднив відео-звернення, в якому поставив Петру Порошенку умови дебатів.

"Я приймаю виклик. Ось мої умови: чекаю на вас тут, на НСК “Олімпійський”. Дебати відбудуться перед народом України. Усі канали мають право транслювати дебати наживо, усі журналісти мають право бути присутніми. Кандидати повинні обов’язково пройти медичну експертизу і довести народу, що серед них немає ні алкоголіків, ні наркоманів. Країні потрібен здоровий Президент", - сказав Зеленський у зверненнні.

Лідер передвиборчих перегонів дав Президенту 24 години на те, щоб той прийняв виклик та поставив таймер у групі своїх шанувальників у Facebook

В ніч з 3 на 4 квітня Петро Порошенко відповів на заклик згодою.

"Правила дебатів прописані в законі про вибори Президента, почитайте, будь ласка. Вони можуть відбуватися на базі Суспільного телебачення з трансляцією по всіх телеканалах для десятків мільйонів людей. Такі вже усталені правила. Але стадіон, так стадіон. Я чекаю на Вас, Володимире Олександровичу", - сказав Президент.

Натомість у НСК "Олімпійський" заявили, що ніяких заявок про проведення дебатів не отримували. "Пропозиція одного з кандидатів в президенти провести такі дебати на стадіоні НСК «Олімпійський» в Києві - є його власною ініціативою. Вона не обговорювалася з керівництвом держпідприємства та не узгоджувалася з графіком проведення заходів на стадіоні. В разі надходження відповідних пропозицій адміністрація НСК «Олімпійський» буде розглядати їх в робочому порядку", - написали на сторінці установи.

Незважаючи на це у МВС України повідомили, що під час дебатів будуть повністю забезпечувати порядок на стадіоні.

"Стадіон так стадіон. Не вперше. Фінал Ліги Чемпіонів УЄФА у травні минулого року провели без проблем. Відтак підрозділи МВС України: а саме Національна поліція України із ДСНС України і Національна гвардія України готові забезпечити охорону публічного порядку і безпеки на НСК "Олімпійський" під час президентських дебатів. І хай переможе сильніший. Тільки у нас є одна, але жорстка вимога - вболівальникам з обох команд кандидатів поводитися чемно і правопорядок не порушувати", - написав директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко.

Нагадаємо, що за законом "Про вибори Президента України" дебати мають проводитись в останню п'ятницю перед виборами на платформі Національної телерадіокомпанії України.

В Українському суспільстві після виходу в другий тур двох кандидатів почалось гаряче обговорення теми дебатів. Зокрема Суспільне запустило #дебати_челендж, який підхопили тисячі користувачів Facebook.