"Cинхрони війни": Премія Ґонґадзе запустила новий відеоподкаст (ВІДЕО)
Премія імені Георгія Ґонґадзе презентувала новий відеоподкаст "Синхрони війни" про людей, які висвітлюють війну. Спікерами проєкту є воєнні кореспонденти, розслідувачі, документалісти, фіксери, журналісти іноземних агенцій та пресофіцери, повідомляє пресслужба премії.
"Синхрони війни" — це серія з восьми випусків, кожен із яких розкриває одну людину і її досвід роботи на фронті. Спікерами проєкту є воєнні кореспонденти, розслідувачі, документалісти, фіксери, журналісти іноземних агенцій та пресофіцери.
Ведучою проєкту стала українська журналістка, воєнна документалістка, письменниця Євгенія Подобна. Євгенія є авторкою документальних фільмів та п’яти книг про російсько-українську війну, зокрема "Дівчата зрізають коси", що розповідає про жінок на фронті. Раніше вона працювала воєнною кореспонденткою та викладала в Інституті журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка.
"Це неймовірно круто, що ми можемо дати голос тим, хто постійно розповідає про інших, а самі залишаються за кадром. Герої "Синхронів війни" — це справді достойні люди, фахівці, які ризикують своїм життям, щоб показувати правду про війну".
Перший випуск "Синхронів війни" вже вийшов на ютуб-каналі Премії. У ньому ведуча обговорила з керівницею відділу розслідування воєнних злочинів The Kyiv Independent Євгенією Моторевською місійність документування війни та значення розслідувань воєнних злочинів для світу.
Висвітлення роботи медійників, які документують війну, залишається одним із ключових напрямків діяльності Премії імені Георгія Ґонґадзе. Раніше команда Премії продюсувала проєкт "Тут-і-тепер: Історії журналістів на війні".
6 березня також відбулася подія "Gongadze Prize Talks: вечір синхронів війни", організована командою Премії.
На ній пройшла публічна розмова програмного директора Премії, шефредактора Суспільного Влада Зінкевича з керівником департаменту моніторингу контенту та стандартів Суспільного Федором Скрипником. Вони обговорили стандарти роботи медійників під час війни, зосереджуючись на викликах, з якими стикаються журналісти, та важливості дотримання професійних принципів в умовах військового конфлікту.
Також відбулася панельна дискусія, яку модерувала Євгенія Подобна. Учасниками дискусії стали Євгенія Моторевська, воєнна кореспондентка "Української правди" Ольга Кириленко та керівник Укрінформу Сергій Череватий. Вони поділилися досвідом висвітлення війни, розповіли про складнощі роботи в зоні бойових дій.
Останні новини:
Європа може стримати агресію рф: міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS);
Уперше літаки Mirage-2000 та F-16 – в українському небі: відбивали масовану атаку рф;
За підсумками саміту ЄС у Брюсселі: Україні – негайне сприяння.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.