Новини
Головні новини
Здоров'я
За кордоном

Чи зменшить літня спека кількість хворих на COVID-19?

11.05.2020 Надiя Проценко 0

Як тільки на планеті з’явився коронавірус, вважалося, що його стрімке поширення пов’язане з холодною порою року: нібито низькі температури сприяють більшій захворюваності. Тож усі логічно припускали, що з настанням літа, кількість хворих має суттєво знизитися. Так це чи ні – з’ясовували науковці в різних куточках світу.

Як повідомляє газета Daily Mail, науковці Університету Торонто проаналізували понад 375 тисяч підтверджених випадків коронавірусу в США і Канаді. Вони порівняли вплив температури, вологості, закриття шкіл, обмеження масових зборів і соціальну дистанцію на поширення хвороби.

У результаті вчені дійшли висновку, що немає ніякого зв'язку між поширенням COVID-19 і температурою повітря. Таким чином, стало зрозуміло, що літня спека не зможе зупинити пандемію та «вбити» коронавірус. «Літо не змусить коронавірус зникнути. Важливо, щоб люди це знали», – наголосила професор Діон Гесинк.

Також зазначається, що ризик поширення коронавірусу при температурі понад 25 градусів знижується з кожним градусом лише на 1,5%.

Тож порятунком для людства може стати тільки ефективна вакцина.

Раніше «Погляд» повідомляв, що нині триває робота над 120 різними проєктами вакцин від коронавірусу.

До подібних висновків дійшли і європейські науковці. Нові дані показали, що для викорінення COVID-19 потрібні набагато більш високі температури, ніж можна було очікувати при найспекотніших погодних умовах, повідомляє AccuWeather.

Зокрема, вчені з Університету Екс-Марсель у Франції виявили, що вірус був знищений за 15 хвилин при температурі 92°С. Вплив протягом 60 хвилин температурою 60°С такого ефекту не справив. Це доводить, що літня спека не може зменшити загрозу передачі вірусу в найближчі місяці в Північній півкулі.

Цю думку підтвердили й фахівці з Гонконзького університету, які спостерігали в лабораторному дослідженні, що при 55°С коронавірус залишався активним не більше 30 хвилин. Коли температура піднялася до 70°С, вірус став неактивним вже через 5 хвилин.

З підвищенням рівня вологості може спостерігатися невелике зниження активності вірусу, але цього недостатньо, щоб зупинити передачу інфекції.

При цьому є й хороша новина: дослідники виявили, що вірус швидко руйнується сонячним світлом. Ультрафіолетове випромінювання дуже ефективно знищує віруси і навіть використовується для стерилізації поверхонь в лабораторіях.

Краплі вологи від людського дихання, які можуть містити вірус, в яскравий сонячний день швидко висихають, інфекція не тримається так довго, як в закритому приміщенні.

Реакція на ультрафіолетове випромінювання, вологість і температуру дозволяють зробити висновок, що коронавірус багато в чому поводиться так само, як інші аналогічні віруси.

Станом на ранок 11 травня у світі зафіксовано понад 4 млн 103 тисячі випадків COVID-19. Хворих на COVID-19 в Україні понад 15 тисяч.

Фото - ілюстративні з відкритих інтернет-джерел