Новини
Новини Київської області
Вишгород
Здоров'я

Чи готова Вишгородщина до COVID-19


В.о голови райдержадміністрації розповів, яких заходів вживає район для того, щоб витримати натиск коронавірусу, якщо він пошириться на Вишгородщині

«Сьогодні ми зіткнулися із незвичною ситуацією, ми не знаємо, як довго продовжаться карантинні заходи, але в жодному разі нам не варто піддаватися паніці, а реальну інформацію бажано отримувати із офіційних джерел. Особливо з огляду на те, що більшість із нас може врятувати людство лише тим, що проведе декілька тижнів лежачи вдома на дивані», зазначив в. о. голови Вишгородської РДА Олексій Данчин.

Він підкреслив, що лише від наших спільних та злагоджених дій залежить наскільки швидко та ефективно ми зможемо витримати карантинні заходи, забезпечити своєчасне виявлення, обсервацію або лікування.

"У цій ситуації завдання громадян – дотримуватися карантинних заходів та правил особистої гігієни. Завдання влади – забезпечити безперебійну життєдіяльність роботи відповідних установ та організацій, здійснювати постійний контроль за епідеміологічною ситуацією в населених пунктах, створити відповідні умови для захисту населення".

Кошти.

Коштів виділяється більш ніж достатньо, поінформував Данчин. «Проблема – в елементарній можливості придбати значний обсяг цих засобів на довгостроковий період. Внаслідок паніки та спекуляцій вартість засобів індивідуального захисту зросла в рази, а більшість продавців погоджувалися реалізувати їх винятково за готівку. Іншою проблемою було те, що філія «Вишгородська станція екстреної медичної допомоги» підпорядкована області і ми не можемо з районного бюджету її фінансувати. Але вже зараз ситуація значно покращилась: засоби індивідуального захисту з’являються в широкому асортименті, а Київська обласна рада на своєму позачерговому засіданні 17 березня виділила додатково 19 млн.грн. на захист медичного персоналу».

Засоби індивідуального захисту в медустановах Вишгородщини

«Відповідно до інформації КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», філії «Вишгородська станція  екстреної медичної допомоги», КНП «Вишгородська центральна районна лікарня» наявних засобів індивідуального захисту вистачить на 7-10 днів, а за цей час зазначені заклади встигнуть провести додаткові закупівлі (коштів на це в них більш ніж достатньо, плюс – рішенням Вишгородської районної ради передбачено створення резерву для закупівлі засобів індивідуального захисту в сумі 1,5 млн.грн.)», поінформував в. о. голови РДА.

Тести на коронавірус

Олексій Данчин пояснив, що завчасно їх не вдалося закупити, оскільки таких тестів не було у вільному продажу. «І оскільки сьогодні до України почали з Китаю надходити тести на коронавірус в значній кількості і в якості гуманітарної допомоги – необхідності в їх придбанні за бюджетні кошти немає», підкреслив він.

Де лікуватимуть хворих на COVID-19?

Зауваживши, що питання госпіталізації пацієнтів до інфекційного відділення лікарні у селищі Димер взагалі не розглядається, оскільки приміщення організаційно та технічно не відповідає жодним нормам, і основна будівля лікарні в Димері не запланована для розміщення таких хворих, Олексій Данчин зазначив, зо згідно з рішенням КОДА прийом та лікування пацієнтів із захворюванням на COVID-19 відбуватиметься у 10 медичних установах Київської області (211 місць). «Вишгородська центральна районна лікарня до цього переліку медичних установ не ввійшла, тому навіть за наявності виявлених хворих на території нашого району, цих пацієнтів будуть лікувати в інших медичних закладах Київської області. За наявності обґрунтованої підозри, лабораторного підтвердження COVID-19 та гостроти перебігу хвороби такий хворий буде госпіталізований спеціальним медичним автотранспортом до однієї з лікарень Київської області (Біла Церква, Ірпінь, Бровари, Боярка, Бориспіль та інших). Вишгородської лікарні в цьому переліку на даний момент немає і сьогодні хворих з коронавірусом вона не приймає».

Припинення планових госпіталізації та консультацій Вишгородською центральною районною лікарнею Данчин пояснив таким чином: «Станом на сьогодні перед керівництвом лікарні поставлене завдання забезпечити готовність до перепрофілювання для прийому, в разі необхідності в майбутньому при значному та масовому зараженні, хворих на COVID-19. Тому для забезпечення невідкладних дій в Вишгородській лікарні виділено ліжковий резерв (перепрофільовані ліжка відділень) – 40 ліжок. Організовано реанімаційний блок інтенсивної терапії для хворих з гострою дихальною недостатністю на 6 ліжок».

ДОВІДКА: На ранок 24 березня офіційно підтверджених випадків захворювання на коронавірус на Вишгородщині не зафіксовано. Оперативна інформацією про COVID-19 вміщується на офіційній сторінці Вишгородської РДА в мережі Фейсбук або на офіційному сайті Вишгородської РДА.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів