Новини
Україна

Чотири мобільні госпіталі Нідерланди передали Україні (ВІДЕО)

Для медиків також провели навчання.

З Нідерландів до Львівської області було доставлено чотири польові шпиталі двох різних типів. Перший тип це більш мобільний госпіталь з основним завданням – надання першої допомоги та евакуація постраждалих. Другий тип – це розширена версія госпіталю, що надає ширший спектр медичних послуг та лікування.

Про це розповів постачальник медичної допомоги Барт Крусейн, який приїхав з Нідерландів, аби привезти допомогу для медиків прикордонної служби України.

Шпиталі передали від уряду Нідерландів. Для медиків також провели навчання.

"Спочатку ми розгорнули мобільний госпіталь, щоб вони подивилися, як це відбувається. Потім разом з ними будемо його спаковувати, згортати, щоб у майбутньому вони могли самостійно це робити, щоб вони могли виконувати всі функції самостійно, де це буде необхідно".

Мобільний госпіталь є всесезонним, у ньому є необхідна техніка та ліки. У наметі надають першу допомогу, проводять операції, також там діє стаціонар.

"Такі модулі бачили по телебаченню. Ними можна користуватися, коли є певні етапи евакуації. Надходження пацієнтів може бути різним – від декількох людей на годину до декількох десятків на годину. Це базовий модуль, до нього можна доєднувати ще намети, типу лазарету або сортувального майданчика", –

начальник служби охорони здоров’я бригади "Сталевий кордон" Олександр Солобчук

Окрім мобільного наметового госпіталю волонтери привезли чотири вантажівки. Три з них – евакуаційні, у четвертій облаштували стоматологічний кабінет.

"Стоматологічна допомога на фронті потрібна. Терапевтична і хірургічна допомога – це промивання зубів, лікування захворювання зубів, лікування захворювання слизової оболонки порожнини рота, видалення зубів, лабораторні і хірургічні втручання", –

начальник стоматологічного відділення госпіталю Держприкордонслужби Олександр Кузнєцов

Упродовж двох днів українські прикордонники вчилися розгортати госпіталь та працювати з обладнанням.

За словами начальника відділу медичного забезпечення військової бригади Анатолія Коваленка, у прифронтових зонах на це піде близько двох годин. Та для роботи у мобільних госпіталях бракує хірургів, анестезіологів, операційних сестер.

"Палатки будуть розташовуватися недалеко від лінії фронту. Це непроста задача у сучасній війні – розташувати саме такі намети. Місця будуть обрані обачно, щоб максимально убезпечити медичний персонал", –

начальник відділу медичного забезпечення бригади "Сталевий кордон" Анатолій Коваленко

Як розповів Барт Крусейн, приїжджають з допомогою не вперше, уже передали українським військовим дев'ять таких госпіталів, планують передати ще дванадцять.

"Ми зрозуміли, що війна дуже близько до нас, тобто це або два дні дороги, або дві години літаком".

Нагадаємо, Іспанія оголосила про надання Україні шістьох пускових установок для зенітно-ракетних комплексів Hawk та артилерійських боєприпасів калібру 155 і 105 мм.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.