Чорнобильський комплекс хочуть внести в список культурної спадщини ЮНЕСКО
8 лютого 2021 року було підписано меморандум щодо розвитку туризму в Чорнобильській зоні.
Меморандум підписали Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський, голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів та т.в.о. голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Андрій Пляцко.
Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.
Що це значить
Підписання даного Меморандуму дозволить об’єднати зусилля для потужного представлення на міжнародному рівні зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення .
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що зона відчуження – це не тільки туристична атракція, але й, в першу чергу, місце пам’яті, куди варто приїхати, щоб усвідомити правду про катастрофу.
Також Ткаченко під час прес-конференції наголосив про незмінність намірів подати Чорнобильський комплекс у попередній список культурної спадщини ЮНЕСКО, щоб мати змогу на консервацію та реставрацію окремих об’єктів місця-пам’яті.
Бо на його думку Чорнобиль – це поняття, з яким асоціюють Україну в світі. Чорнобиль нікого не залишає байдужим та завжди викликатиме емоції, скільки б років не минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС. Цього року минає 35 років, як 26 квітня на Чорнобильській АЕС сталася найбільша техногенна катастрофа в історії використання мирного атома.
Окрім того, важливим вектором співпраці, над яким будуть працювати усі підписанти Меморандуму, буде підготовка та реалізація заходів, що відбуватимуться у рамках відзначення 35-их роковин Чорнобильської катастрофи.
Голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів зауважила, що Чорнобильcька зона відчуження вже давно стала туристичним магнітом, особливо для іноземців, які приїздять спеціально саме сюди, а все тому, що у світі немає аналогів такому місцю. Зокрема, у 2019 році зону відчуження відвідало 124 тисячі туристів.
В рамках меморандуму Міндовкілля, МКІП, ДАЗВ та ДАРТ здійснюватимуть співпрацю за такими напрямами:
- розробка концепції комплексного розвитку (меморіалізації) зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення, її подальше впровадження;
- поширення інформації з метою сприйняття суспільством зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- створення нових маршрутів відвідування, локацій, удосконалення діючих з метою підвищення привабливості цих територій та збільшення кількості відвідувачів з усього світу;
- сприяння презентації зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення на міжнародному рівні;
- організація підготовки заходів з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи;
- налагодження взаємодії з міжнародними організаціями з визначених цим Меморандумом напрямів, збереження культурної та природної спадщини.
Нещодавно ми розповідали, що п’ятеро киян «відпочивали» у зоні ЧАЕС.
Також у Чорнобильському заповіднику зменшилася кількість орланів-білохвостів.
Нещодавно стало відомо, що про Чорнобиль знімуть новий документальний фільм.
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.